Son Dakika Haberleri, Spor Haberleri, Siyaset Haberleri, Magazin, Astroloji, Cinsellik, Moda ve Aşk'a Dair Herşey - HaberAl.Tv
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Aile


 • Hamilelik Belirtileri İlk Hafta, Hamileliğin İlk Günleri İlk Haftası

   

  Hamilelik, kadınların yaşayacağı en mutlu zaman dilimlerindendir. Anne adayı kendi ve sevdiğinin ortak genlerinden oluşmuş canlıyı vücudunda büyütmektedir. İlk defa hamile kalan anneler bu dönemlerde başına gelecek şeyleri eski annelere danışır ve onların tecrübelerinden faydalanırlardı. Günümüzde artık internet üzerinden bu bilgilere ulaşmak hem daha kolay hem de mahcubiyet durumlarını afyon evden eve nakliyat engellemektedir. Hamilelikte İlk 3 aylık dönemde gözle görünen bir değişim yaşanmamakla beraber, bebeğiniz inanılmaz bir dönüşüm yaşar. Bu dönemde bebeğinizin beyin, omurilik ve diğer organları oluşur, kalbi atmaya başlar. Hamileliğin ilk belirtilerini bu yazımızda bir araya getirdik.

  Hamilelikte İlk Hafta Belirtileri

  1. Vajinal kanama ve lekelenmeler
  2. Halsizlik, kendini yorgun hissetme
  3. Göğüslerde büyüme ve hassasiyet
  4. Ruh halinde değişmeler
  5. Mide bulantısı
  6. Vücut sıcaklığında artma
  7. Alt karın ağrısı
  8. Sık idrara çıkma
  9. Baş dönmesi
  10. İştahta artış
  11. Bel ve karın ağrısı
  12. Koku hassasiyeti

  Erken Hamilelik Belirtileri, Hamileliğin İlk Belirtileri

  Mide Bulantısı

  Hemen her anne adayında gebeliğin ilk 3 ayında yoğun mide bulantısı sorunu gözlemlenmektedir. Genellikle sabahları görülse de günün her saatinde bulantı yaşanabilmektedir. Nedeni tam olarak bilinmese de, hormonal değişikliklere bağlı sindirim sorunlarından kaynaklandığı düşünülmektedir. Bu durumdan şikâyetçi olan annelere tekrar düşünmelerini gerektirecek bir haberimiz var. JAMA dahili tıp ta 2016 yılında yapılan bir araştırmaya göre; gebelik sırasında mide bulantısı yaşayan kadınların düşük yapma olasılığının daha az olduğu bildirilmiştir. Yazımızın sonunda vereceğimiz linkte, hamilelik döneminde oluşan mide bulantılarını engelleyecek doğal yöntemleri bulabilirsiniz.

  Yorgunluk ve Bitkinlik

  Yine hormonal değişikliklerin ve vücudunuzda başka bir canlıyı beslemenin verdiği bir rahatsızlıkta yorgunluk ve bitkinlik hissidir. Bunun yanında ilk 3 aylık dönemde yoğun bulantı ve kusma durumu da yorgunluğu arttıran bir diğer etmendir.  Journal of Advanced Hemşirelik gazetesinde yayınlanan 2004 tarihli bir araştırma, gebelikte döneminde aşırı yorgunluk hali, sezaryen doğumu arttırdığını bildirmiştir. Sezaryen ile doğumu düşünmeyen anneler dahil tüm annelerin bu dönemde vücudunu yoracak hareketlerden kaçınmaları, daha sık istirahat etmeleri ve daha kuvvetli beslenmeleri önerilir. Bunun yanında hafif egzersizler yapmak sizi fiziksel ve ruhsal olarak daha dinç kılar.

  Göğüslerin Şişmesi

  Hormonlardaki değişimler göğüslerinize de etki etmektedir. Hamilelik döneminde göğüsler irileşir, hassaslaşır ve daha duyarlı hale gelirler. Göğüslerdeki hassasiyet, gebeliğin en erken belirtilerindendir. İlk 4-6. hafta gibi başlar ve bu 3 veya 4. aya kadar devam edebilir. Devam eden aylarda göğüste başka yapısal değişiklikler de yaşanarak, süt verebilecek bir yapıya bürünürler.

  Aşerme

  Baba adaylarının en çok yorulduğu konu aşerme durumudur. Öyle ki bazen mevsimi olmayan bir meyveyi veya eskiden hiç sevmediği bir yiyeceği bile eşi aşerebilmektedir. Bu dönemde anne adayı daha önceden çok sevdiği bir yemeği görmek bile istemeyebilir. Bu dönemde baba adaylarının daha özverili olması beklenir. Bu durum kadının kaprisi değil tamamen hormonlarının verdiği bir yönlendirmedir. Ülkemizde bu durum genel kabul görmüş ve baba adayları ne kadar zor bir istekte olsa onu temin etmeye çalışmaktadırlar.

  Mide Yanması

  Mide yanmaları ve ekşimeleride ilk 3 aylık dönemde başlar ve 2. Ve 3. Trimesterde(2. Ve 3. Üç aylık dönemde) zirve yapar. Yine hormonal değişimler bu sorunu tetiklerler. Doğum ve doğum için hazırlanan kasları rahatlatan ve uyaran bir sıvı salgılatan progesteron hormonu bunun tetikleyicisidir. Aslında tamamen doğal olan bu süreçte birçok kadın için yıpratıcı bir rol oynar.  Mide yanmalarını hafifletmek için öğünlerinizi az ama sık şeklinde düzenleyin, kızartma ve baharatlardan uzak durun. Bol su tüketin ve narenciye ve çikolatalardan da kaçının.

  Kabızlık

  Hamilelik döneminde progesteron hormonu artar, buda sindirim sistemini yavaşlamasına neden olur. Bunun sonucunda da kabızlık ortaya çıkar. Ayrıca bu dönemde doktorunuzun verdiği demir takviyesi de bu sorunun tetiklenmesine neden olan bir diğer etmendir. Kabızlığı engellemek için bol bol taze meyve suları içebilir ve yeşillik tüketebilirsiniz.

  Sık İdrara Çıkma

  Bu dönemde yaşanan bir diğer sorun da sık sık idrara çıkma isteğidir. Hamilelik döneminde vücudunuzda ki kan oranı artar. Bunun sonucunda da böbrekler daha fazla suyu tutarak dışarı atarlar. Bu da size daha sık tuvalet ihtiyacı olarak geri döner. Sık idrara çıkma ne yazık ki tüm hamilelik döneminizde yaşayacağınız bir sorundur. Yani ilk 3 ay ile kurtulamayacaksınız. İleriki aylarda bebeğinizin büyümesi ile, mesaneye baskı uygulayacağından daha küçük bir mesane daha sık idrara çıkma anlamına gelecektir.

  Hamileliğinizi Daha Rahat Atlatmanıza Yardımcı Olacak İpuçları:

  1. Doktorunuzun vereceği vitaminleri düzenli kullanın.
  2. Hafif egzersiz ve yürüyüşler yapın.
  3. Kegel egzersizleri yaparak, daha kolay bir doğuma hazırlanın.
  4. Taze meyve ve sebzeleri bol tüketin. Yiyemiyorsanız suyunu sıkın ve için.
  5. Hamilelik döneminde bol bol su için.
  6. Bebeğinizin sağlığı için alkol, sigara ve uyuşturuculardan kesinlikle uzak durun.
  7. Bu dönemde pozitif duygularınızı arttıracak aktiviteler ile uğraşın, olumlu düşünme teknikleri geliştirin, güzel bebek fotoğraflarına bakın.
  8. İlk doğuran kadın siz değilsiniz, sorun olur mu endişesine kapılmayın. Günümüz tıbbı çok iyi bir durumda, doktorunuza güvenin.
  9. Bebeğiniz ile konuşun, ona ninniler söyleyin. Eğitimin anne karnında başladığını unutmayın.

  izmir escort

  Devamı.. »
 • Karbonatla, Limonla Diş Macunu Çamaşır Suyu Sirke İle Hamilelik Testi

   

  Hamile kalıp evlat sahibi olmak bir kadın için hayatında yaşayacağı en büyük mutluluklardandır. Hamile olup olmadığınızı öğrenmek istiyorsanız, bu makalemiz tam size göre, evde hamilelik testi yöntemleri ile limon, karbonat, çamaşır suyu, toz şeker, diş macunu gibi maddeleri kullanarak gebe olup olmadığınızı anlayabilirsiniz. İşte en etkili yöntemler;

  Test Yapmadan Hamile Olduğumu Nasıl Anlarım? Evde Doğal Hamilelik Testi Yöntemleri

  Limon İle Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

  Bir kaba idrarınızı yapın, limonu ikiye kesin ve yarısını bu kabın içine sıkın. Limon tortularının dibe çökmesi hamile olmanıza işaret eder. Ancak limon tortularının idrarın üzerinde kalması hamile olmadığınızı gösterir.

  Karbonat İle Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

  Bir kaba idrarınızı yapın. İdrarın üzerine biraz karbonat dökün. Şayet karbonat kabarır ve köpürürse müjde hamilesiniz. Karbonatın kabarıp köpürmemesi hamile olmadığınız anlamına gelir.

  Diş Macunu İle Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

  Bir kasenin veya bardağın içine beyaz renkteki diş macununu sıkın ve ardından bu kaba idrarınızı ekleyin. Köpüren diş macunun rengi maviye dönerse sonuç pozitiftir, müjde hamilesiniz. Karışımda köpürme olur ancak renginde bir değişim olmazsa sonucunuz negatiftir yani hamile değilsiniz.

  Toz Şeker İle Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

  Bir kasenin yahut bardağın içine biraz toz şeker koyun. Sabah kalktığınızda yaptığınız ilk idrarınızı şekerin üzerine dökün ve biraz bekleyin. Kasedeki şeker tamamen erir ise maalesef hamile değilsiniz demektir. Ancak idrarın içinde şekerler topaklanır ve erimez ise sonucunuz pozitiftir yani hamilesiniz. Bu testin güvenilirliğinin nedeni şudur; Hamilelik durumunda idrarda bulunan HCG şekerin erimesine engel olur. Bu durum ise gebeliğin müjdecisidir.

  Çamaşır Suyu İle Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

  Bir bardakta çamaşır suyunu ve idrarınızı karıştırın. Karışım köpürmeye başlarsa müjde hamilesiniz.

  Sabun İle Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

  Sabun ile evde hamilelik testi yapmak için normal bir sabun kullanabilirsiniz. Küçük bir sabun parçasının üzerine idrar koyun. Şayet idrar köpüklenirse ve idrarda kabarcıklar oluşursa hamilesiniz demektir.

  İdrar İle Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

  Kullanmadığınız bir cezvede veya kapta idrarınızı kaynatın. İdrarın kaynatırken köpürmesi hamilelik belirtisidir, köpürmez ise gebe değilsiniz.

  Süt İle Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

  Bir bardak sütü kaynatın, daha sonra içine aynı miktarda idrar koyun. 1 gün bekletin, süt kesilirse gebelik vardır, kesilmezse gebelik yoktur.

  Sirke İle Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

  Bir kaba idrarınızı yapın, ardından üzerine sirke katın. Bir süre sonra karışımın rengi değişirse sonuç hamilesiniz demektir.

  Karahindiba İle Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

  Birkaç tane karahindiba yaprağı kesip plastik bir kaba koyun. Kabı güneş görmeyen bir koyun. Bu testi yapmadan önce bolca su içerek idrar torbanızı iyice doldurun. Yapraklar tamamen ıslanana kadar kaba işeyin. 10 dakika sonra yapraklar üzerinde kırmızı bir tabaka oluşursa müjde hamilesiniz.

  Kırmızı Lahana İle Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

  Kırmızı lahananın yarısını doğrayın ve sıcak su dolu bir kaba koyun. Ocağa koyun ve 10 dakika kaynatın ve sonra soğumasını bekleyin. Suyu bir kavanoza veya fincana dökün. Başka bir kavanoz veya bardağa aldığınız idrarla bunu eşit miktarlarda karıştırın. Renk aynı kalırsa, yani mor olursa, çocuğunuzun kız olma şansı yüksektir ve eğer renk kırmızı yada pembeye dönüşürse çocuğunuz erkek olacak demektir.

  Buğday Ve Arpa İle Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

  Buğday ve arpa tohumlarına biraz idrar dökün ve çimlenip çimlenmediğine bakın. Mısırlılara göre, buğday çimlenirse bebeğiniz olacak.

  Evde İdrar Testi İle Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

  Eczaneden veya sağlık ocağından idrar testi alınız. Eczaneden aldığınız testi düz bir zemine koyunuz. İdrarınızı cam yada plastik bir kaba yapınız ve testin içinden çıkan damlalık ile idrarı alıp testin üzerinde gösterilen küçük bölmeye 2 damla damlatınız ve 2 yada 5 dk bekledikten sonra sonuç hazır. Çift çizgi gebeliktir.

  Devamı.. »
 • İkiz Bebek Olması İçin Formülü İkiz Bebeğe Hamile Kalmak İçin Pozisyonlar

   

  Tek yumurta ya da çift yumurta ikizleri zigotun erken bölünmesi ya da 2 spermin 2 yumurtayı döllemesi sonucunda oluşur. İkiz bebek nasıl olur? 7 yöntem makalemizde ikiz bebek sahibi olmak için yapılması gerekenlere ve ikiz bebek sahibi olmak için uygulanması gereken cinsel poziyonlara yer verdik. İkizler veya çoğul gebelikler hamilelik ve doğum sırasında daha risklidir ancak pek çok kadın tüm bu zorluklara rağmen ikizleri ya da çoğul gebeliği istemektir. İkiz bebek sahibi olmak genelde genetik bir şans olsa da, sizin de ikiz bebek sahibi olmak için yapabileceğiniz şeyler vardır.

  Araştırma ve istatistiksel veriler ikizlere hamile kalma şansını sadece 1/89 olduğunu göstermektedir. Ancak, aşağıdaki faktörler önemli ölçüde ikizlere hamile alma şansınızı artırabilir.

  1.Genetik

  Genetik ikiz gebelik veya çoğul gebeliklerde önemli rol oynamaktadır. Anne tarafında çoğul gebelik görülen birileri varsa bu genleri taşıma ihtimaliniz yüksektir. Ne yazık ki, baba tarafının bunda pek rolü yoktur.

  2. Etnik ve Irk

  Irk faktörü de önemlidir. İkiz gebeliklerin oranı Kafkasya ve diğer ırklara göre Afrikalı kadınlarda daha yüksektir. Benzer şekilde, ikiz gebelik şansı en az Asyalı kadınlardadır.

  3.Yaş

  İkiz gebelikler için şans yaşla beraber giderek artmaktadır. Kadınların %17’si 40lı yaşlarında ikizlere gebe kalmaktadır.

  İkizlere Nasıl Gebe Kalınır?

  Çoğu durumda, ikiz gebelik sadece şans eseridir. Ancak klinik veriler aşağıdaki yöntemlerin de ikiz bebek sahibi olmak da önemli rolü olduğunu bildirmektedir.

  İkiz Bebek Sahibi Olmak İçin Cinsel Pozisyonlar

  Uzmanlar şu cinsel pozisyonların ikiz gebelik şansını artırdığını bildirmiştir;

  1. Kadının üstte olduğu cinsel pozisyon
  2. “ Doggy style” denilen  cinsel pozisyon
  3. Misyoner pozisyon.
  4. Kadının misyoner pozisyonda uzanıp bir bacağını erkeğin omzuna attığı pozisyon
  5. Kadının sırt üstü yatıp bacaklarını erkeğin boynuna dayadığı pozisyon.

  İkiz Bebek Sahibi Olmak İçin Ne Yapmalı?

  1-Klomen ilacı kullanımı

  Klomen ismindeki ilaç ikiz bebek sahibi olmakta çok etkilidir. Klomen kullandım ikizlerim oldu diyen çok kadın vardır. Klomen ilacı doktordan habersiz asla kullanılmamalıdır.

  2-Biraz kilo almayı deneyin.

  Kilo almanız üreme hormonları salgılanması, post-translasyonel modifikasyon ve serum seviyesindeki değişiklikler ile ilişkilidir. Kilo almanız ikiz gebelik ihtimalini de artırır. Sağlıklı kilo almak için diyetisyene danışın.

  3- Hiperovulasyon uyarıcı gıdalar yiyin.

  Bazı gıdalar ikiz bebek sahibi olma şansını artırır, yumurtalıkları birden fazla yumurta geliştirilmesi ve bırakılması için uyaran hormonları salgılar.  Bu gıdalar şunlardır;

  Yabani yer elması: Yumurtalıkları birden fazla yumurta bırakması için uyararak ikiz gebelik şansını artırır.

  Süt ürünleri: Süt ürünleri de ikiz bebek şansını artırır, istatistiki verilere göre daha fazla süt ürünü tüketen kadınların çoğul gebelik ihtimali diğerlerinden 5 kat daha fazladır. İkiz bebek şansını artıran diiğer gıdalar ; Tofu, soya, kepekli ve tam tahıllar gibi, yüksek kolestrollü ve yüksek proteinli gıdalar da bu gruptadır. Yapılan son çalışmalar, süt ürünleri tüketen kadınların tüketmeyenlere göre ikiz gebelik şansının 5 kat daha fazla olduğunu ortaya koydu.  Süt ve patates her iki besin de yumurtlama döneminde kadınların yumurtalıklarını uyarıyor ve çoğu gebelik kapısını açıyor

  4-30-40larınızda hamile kalmayı deneyin

  Yumurtlama sorunları ve anomaliler yaşla beraber artar. Çoğul gebelik şansı klinik ve araştırma verilerine göre 35-40 yaşında daha yüksektir.

  5-Folik asit alımında artış

  Folik asit, hamilelik sırasında sık sık gelişen kansızlık riskini azaltmak ve anne karnındaki bebekte nöral tüp defekti  riskini, bebekteki zeka problemlerini en aza indirmek için üreme yaş grubundaki kadınlara tavsiye edilir. Ancak, yapılan bilimsel çalışmalar da folik asidin ikiz gebelik şansını artırdığı da görülmüştür.  

  Folik asidin hap olarak alımı veya yiyecekler yoluyla alımı aynı derecede etkilidir. Avusturalya’da yapılan çalışma folik asit alımının ikiz gebelik şansını % 40 oranında artırdığını gösteriyor.  Yarım bardak mercimek 180 mcg folat içerir ki bu günlük folik asit ihtiyacınızın yarısını karşılar.  Diğer sağlıklı folik asit kaynakları, kuşkonmaz, portakal ve diğer turunçgiller,,fasulye ve marul (marul, demir, lif ve magnezyum gibi gebelikte ihtiyaç duyulan besinler bakımından zengindir) ıspanak, lahana gibi yeşil yapraklı sebzelerdir.

  6-Hormon takviyeleri

  Klomifen sitrat gibi eksojen hormon takviyeleri ya da ilaçlar birçok yumurtanın oluşması şansını artırır.

  6. Doğum kontrol haplarını bıraktıktan sonra hamile kalmayı deneyin

  Doğum kontrol hapları, üreme hormonlarının normal ritmini değiştirdiğinden bunları bıraktıktan hemen sonra yumurtlama döngüsü genelde normale birden dönemez. Çoğul gebelik yaşayanların çoğu doğum kontrol haplarını bıraktıktan kısa bir süre gebe kaldıklarını söylemiştir.

  7.Emzirmeye devam edin

  Emzirme sebebiyle yüksek prolaktin seviyeleri doğum kontrol için doğal bir yöntem olarak kabul edilir; Ancak, 6 ay sonra, vücut yavaş yavaş normale döner. Uzmanlar bebeklerini emzirmeye devam eden kadınların yumurtlama sırasında birden fazla yumurta salınımını gerçekleştirdiklerini bu da ikizlere hamile kalma şansını daha da yükselttiğini bildiriyor. Araştırmalar emziren annelerin ikiz bebek sahibi olma şansının diğer kadınlardan 9 kat fazla olduğunu gösteriyor.

  Devamı.. »
 • Boş Gebelik Nedir Nasıl Olur Ne Zaman Düşer Kanama Ne Zaman Başlar

   

  Boş gebelik, döllenmiş yumurtanın, embriyoya dönüşmemesi sonucu meydana gelir. Boş gebelik, erken düşük olarak adlandırılabilir ve gebelik kesesinin oluşup, embriyonun oluşmaması sonucu meydana gelir. Boş gebelikte de hormonlar üretildiğinden dolayı, hamilelik testlerinde pozitif sonuç alınır. Boş gebelikte genellikle hamileliğin 7 ila 12. haftalarında düşük gerçekleşir.

  Boş Gebelik Neden Olur?

  Hamileliğin ilk 3 ayında meydana gelen düşüklerin %50’si boş gebelik kaynaklıdır ve kromozomal problemlerin sonucunda oluşur. Kadın vücudu fetüsteki anormal kromozomları tanır ve fetüsün sağlıklı bir bebek olmayacağını anlayarak, hamileliğin devam etmesine izin vermez. Bunun nedeni anormal hücre bölünmesi, kötü kaliteli sperm veya yumurta nedeniyle olabilir.

  Kromozom anormallikleri, boş gebeliğin ana sebeplerinden birisidir ve aşağıdaki sebepler nedeniyle de oluşabilir. Boş gebeliğe şu faktörler neden olabilir;

  1. Döllenmiş yumurtanın bölünmesi sırasında, fetüsü oluşturun kromozomların bozulup, düzensizliğe uğraması sonucunda.
  2. Yumurta veya spermin, döllenme sırasında hasar görmüş hücreler elde etmesi.
  3. İleri yaştaki kadınlarda boş gebeliğin sebebi annenin yumurtalarından dolayı olabilir.
  4. Vücut anormal kromozomlar belirler ve hamileliği bitirerek buna cevap verir.

  Hamilelikte Boş Gebelik Belirtileri

  Boş gebelik, bir tür düşüktür ve dölenmiş yumurtaların, rahim duvarına yapışması sonucunda oluşur. Fakat, embriyo bu aşamalarda gelişimini tamamlayamaz. Hücreler, embriyo şeklini alamadan, kese şeklinde kalır. Genellikle, bu durum hamileliğin ilk 3 ayında meydana gelir ve belirtileri normal düşüğe benzer. Kadın, boş gebeliği farkettiğinde hamile olduğunu bile bilmiyor olabilir. Bunun nedeni vücuttaki fazla miktardaki kromozomlardan kaynaklanır. Hamilelikte boş gebelik belirtileri şunlardır;

  Kanama

  Vajinal kanama boş gebeliğin en karşılaşılan belirtisidir. Boş gebeliğin ilk belirtilerinden olan vajinal kanama, düşük, adet görme gibi durumlarla karıştırılabilir. Kanama, sağlıklı hamileliklerde de görülebilir. Hamile kadınların yaklaşık %30’u kanama yaşamaktadır.

  Ağrı

  Boş gebelik, ağrıya neden olabilir. Boş gebeliğin en belirgin belirtilerinden birisi budur. Pelvik bölgede, karın bölgesinde ve diğer bölgelerde orta ila yüksek şiddette ağrılar görülebilir.

  Kramplar

  Bazen, boş gebelik sonucu oluşan ağrılar, kramplara yol açabilir. Bu bel bölgesini ve pelvik bölgeleri etkileyebilir. Genelde kadınlar bu ağrının tam nedenini bilemezler. Rahim, hamilelik sürecince genişler ve bu da bazen kramplara neden olur. Eğer hamilelik sırasında kramplar yaşıyorsanız, bir doktora başvurmanız tavsiye edilir.

  Bebeğin Hareketinde Azalma

  Çoğu zaman, boş gebelik, hamileliğin ilk 3 ayında meydana gelir. Fakat, bu durum ileri aşamalarda da görülebilir. İleri aşamalarda meydana gelen bu durumun belirtileri, ilk aşamadakilere benzemez. Hamile kadın, ileri aşamalarda gerçekleşen boş gebelik durumunda, bebeğin hareketlerini hissedemez.

  Mide Bulantısı Olmaması

  Boş gebelik oluştuğu zaman, hamileliğin olağan belirtileri görülmez. Örneğin, mide bulantısı ve sabah bulantıları, sağlıklı hamileliklerde en sık görülen belirtilerdendir. Eğer boş gebelik oluşursa, bu belirtiler ortadan kalkar.

  Göğüs Hassasiyetinin Azalması

  Boş gebeliğin belirgin belirtilerinden bir diğeri ise, göğüsteki hassasiyetin azalmasıdır. Bebek vücut içerisinde büyüdükçe, kadın vücudunda çeşitli değişimler meydana gelir. 3. çeyreğe gelindiğinde göğüs hassaslaşır ve bebeği emzirmeye hazır duruma gelir. Fakat eğer boş gebelik oluşursa, göğüsteki hassasiyet azalır.

  Normal Enerji Seviyeleri

  Hamilelik sırasında, vücuttaki enerji miktarı azalır. Fakat boş gebelik oluşması durumunda hamile gibi hissedilmez. Bu tarz düşükler yaşayan kadınlar, zayıflık ve halsizlik hissetmezler. Genelde, normal seviyelerde enerji hissederler.

  Normal İdrara Çıkma

  Eğer idrara çıkma aralığını normal buluyorsanız, bu da boş gebeliğin belirtilerindendir. Sağlıklı kadınlarda, gebelikte idrara çıkma aralığı sıklaşır. Fakat boş gebelik oluştuğunda, bu normale döner.

  Akıntı

  Boş gebelik, vajinadan salgılanan akıntı rengine göre belirlenebilir. Eğer boş gebelik oluşursa, bu akıntı pembemsi beyaz renge döner. Aynı zamanda karın bölgesinde ağrı da hissedilebilir. Eğer bu belirtileri yaşıyorsanız hemen bir doktora görünün.

  Vajinal Akıntı

  Boş gebelik durumunda, vajinal akıntı değişir. Bu durumda, vajinadan ani kan akmaları ve çok kalın sıvı çıkışı gözlenebilir. Ayrıca bu akıntıda çok kötü bir koku da görülebilir.

  Kusmada Azalma

  Hamile kadınların özellikle sabahları kusma eğilimi vardır. Eğer bu belirtide bir azalma gözlemlediyseniz, bir doktora danışmalısınız. Hamilelik belirtileri azaldığı zaman, kusma ve mide bulantısında da azalma olur. Ayrıca, hamilelik sırasında salgılanan hormon seviyeleri de boş gebelikte düşmektedir.

  Hamilelikte Boş Gebelik Nasıl Tedavi Edilir?

  Hamileliğe bağlı olarak, boş gebelik her kadında farklı şekilde tedavi edilir. Erken tespit durumunda, doktorunuz bu durumu tespit ettikten sonra bir hafta beklemenizi isteyip, daha sonra ultrason yaparak, embriyonun oluşmadığından emin olmak isteyebilir. Diğer durumlarda, mesela boş gebelik kesinleşip kadın normal bir şekilde kanamaya başladıysa, doktoruz kürtaj yapmayı teklif edebilir veya kadından, düşüğün doğal yoldan olmasını beklemesini isteyebilir. Ayrıca bu işlemin hızlı gerçekleşmesi için belirli ilaçlar kullanılabilir.

  Devamı.. »
 • Emziren Anne Nasıl Zayıflar Emziren Anne Detoksu Zayıflama Kürleri

   

  “Bu makalemizde emzirirken yapabileceğiniz emziren anne detoksu tarifleri ve sizi kısa sürede zayıflatacak kürlere yer verdik”

  Detoks bedenden toksinlerin, zehirli atıkların temizlenmesi anlamına gelir. Yanlış beslenme, stres, kirli hava, radyasyon, sigara dumanı, vücut kremleri, makyaj malzemeleri gibi çeşitli nedenlerden dolayı zamanla bedenimizde toksin birikir. Vücudumuz bize zararlı olan serbest radikallerin etkisi altında kalır. Detoks işte tam burada devreye girer, vücudu içeriden temizler, arındırır. Temiz bir beden kolay kolay hastalanmaz ve daha çabuk kilo verir.

  Vücutta toksinlerin birikmesiyle kan dolaşımı yavaşlar, oksijen ve besin maddelerinin hücrelere ulaşması güçleşir. Bu durumu tıkanmış lavobadan dolayı suyun akmamasına benzetebiliriz. Vücutta toksin birikmesi ciltte sivilce, siyah nokta, egzama vb cilt sorunlarına, ödeme, şişkinliğe ve şişmanlamaya, kilo vermenenin güçleşmesine neden olur.Bu makalemizde emziren annelerin uygulayabileceği  zayıflatan detoks kürlerinden ve detoksun bedenimize olan faydalarından bahsedeceğiz.

  Emziren Anneler İçin İki Günde İki Kilo (Ayran Detoxu) Tarifi

  Malzemeler

  1. 4 yemek kaşığı nohut
  2. 4 yemek kaşığı bulgur
  3. 4 yemek kaşığı yeşil mercimek
  4. 2 salatalık
  5. 1 kase yoğurt
  6. Su

  İki Günde İki Kilo (Ayran Detoxu) Tarifi Yapılışı

  Nohutu bulguru yeşil mercimeği haşlıyoruz ( iki günlük bir kür olduğu için her birinden 8 kaşık haşlayabilirsiniz) bir kabın içine bir kase yoğurt koyun. İki salatalık rendeleyip malzemelerden 4 kaşık kabın içine ekleyin üstüne bol su koyup karıştırın (biraz ayran aşı gibi olacak). Sabah kalkar kalmaz en son saat 9 ve 10 da kahvaltı bir dilim kepek ekmeği bir haşlanmış yumurta bir kalıp peynir ve bol yeşillik yiyin. İki saat arayla bir kase bu çorbadan içiyorsunuz. Akşam en son 9 yada 10 kapanış. Çorbaya pul biber nane ekleyebilirsiniz tercih meselesi. Hem yok tutuyor hem de zayıflatıyor. İki gün üstte üstte yapıp farkı görebilirsiniz ( en az 1, 5 2 litre su içmeyi ihmal etmeyin daha etkili oluyor).

  Emziren Anneler İçin Anne Sütünü Arttıran, Zayıflatan Detoks Suyu Tarifi

  Malzemeler

  1. 1 kabuk tarçın
  2. 1 taze zencefil
  3. 1/2 (yarım) elma
  4. 1 çay kaşığı tane biberiye
  5. 1 çay kaşığı tane kimyon
  6. İsteğe göre limon suyu

  Geceden 1 litre suya malzemeleri katıp yarım saat kaynatıyoruz. Rengi koyulaşınca altını kapatıp kapağını kapatıp beklemeye bırakıyoruz. (İçindeki malzemeleri çıkarmadan. ) Ben gece yatmadan 1 çay bardağı, Sabah kalkınca aç karınla 1 su bardağı içiyorum. Kalanını da gün içerisinde tüketiyorum. Limonu geceden katınca tadı acımsı oluyor o yüzden sabah tüketmeden önce de katabilirsiniz.

  Emziren Anneler İçin Süt Yapan Ve Zayıflatan Dereotlu Yoğurt Kuru

  Malzemeler

  1. 2 yemek kaşığı dereotu
  2. 1 çay kaşığı keten tohumu
  3. 1 kase yoğurt

  Emziren anneler bu tarifle hem sütünüz artıracak hem de zayıflamaya yardımcı olacaktır. Yukarıdaki malzemeleri bir kasede karıştırıp akşam üzeri 4- 5 gibi yiyoruz. Hem tok tutuyor. Hem de dereotundan dolayı sütümüz artacak.

  Emziren Anne İçin Maden Suyu İle Zayıflatan Detoks 

  Malzemeler

  1. 1 litre su
  2. 1 tatlı kaşığı elma sirkesi
  3. 1 şişe doğal maden suyu
  4. Yarım limon veya portakal veya greyfurt
  5. İsteğe göre taze nane

  Tüm malzemeleri sürahi veya cam şişede karıştırın. En az beş saat beklettikten sonra gün içerisinde bardak bardak için. Aç veya tok karna içebilirsiniz, fark etmez. Emziren anneler de bu suyu içebilir ancak birkaç gün içip mutlaka kendilerini test etmeli, olası bir yan etkide derhal bırakmalıdır.

  Tarçınlı Süt (Emziren Anne Zayıflatan ) Tarifi İçin Malzemeler

  1. 1 bardak light yada yarım yağlı süt
  2. 1 çay kaşığı tarçın

  Sütü içebileceğiniz ya da tercih ettiğiniz ısıda ısıtıp içerisine 1 çay kaşığı tarçın ekleyiniz. İsteğe göre şeker atabilirsiniz. Emziren anneler için günde bir çay kaşığı tarçın zayıflamaya yardımcıdır. Tarçınlı sütü yatmadan 2 saat önce içerseniz gece boyunca sindirim sisteminizi çalıştırır.

  Emziren Anneler İçin Zayıflatan Ceviz Suyu Kürü Tarifi

  Malzemeler

  1. 1 adet ceviz içi
  2. 1 bardak normal ısıda su

  Gece uyumadan önce bir bardak suya bir adet ceviz içini ekleyip sabaha kadar bekletiyoruz. Sabah aç karınla içiyoruz. Cevizleri de yiyoruz. Tadı gayet güzeldir.

  Emziren Anneler İçin Detoksun, Tarifini Verdiğimiz Zayıflama Kürlerinin Faydaları

  1. Vücudu toksinlerden zehirli atıklardan temizler.
  2. Gaz ve şişkinlikleri giderir.
  3. Hasar görmüş hücreler onarılır.
  4. Bağışıklık sistemi güçlenir.
  5. Kan dolaşımının hızı artar.
  6. Enerji seviyeniz yükselir.
  7. Organları yıpranmış olan sindirim sisteminizi dinlendirir.
  8. Ödem atmak kolaylaşır.
  9. Cilt daha parlak, gergin ve canlı bir görünüme bürünür.
  10. İnce kırışıklıklar azalır.
  Devamı.. »
RSS
Loading...
loading...
loading...

istanbul escorts

porno izle sex hikaye

istanbul escort

porno izle

istanbul escort

beylikdüzü escort halkalı escort maltepe escort şişli escort mecidiyeköy escort ataköy escort