Son Dakika Haberleri, Spor Haberleri, Siyaset Haberleri, Magazin, Astroloji, Cinsellik, Moda ve Aşk'a Dair Herşey - HaberAl.Tv
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Aile


 • Kaktüs Hikayesi

   

  Meksika’da çölde yetişen bir tür kaktüs var.
  Bu kaktüsün yapraklarında ipeksi bir iplik var ve ipekten daha pahalı bir kumaşın yapımında kullanılır.

  Bir gün bir işadamı yatırım yapmaya karar verir.
  Büyük bir fabrika yapar.
  Kaktüsleri orada daha çok daha bol yapraklı yapmak için her türlü fedakârlığı yaparlar, kaktüsleri bol vitaminler ve zenginleştirilmiş gıdalar gübrelerle beslerler.

  Çabaları sonuç verir, daha iri ve yaprakları daha büyük ağaçlar elde ederler.

  Sıra yaprakların içindeki iplikleri toplamaya gelir. İlginç bir olayla karşılaşırlar; hemen hemen tüm kaktüslerde bu iplikler kaybolmuş!
  Yapraklar daha iri olmuş ama içlerindeki iplikler kaybolmuş.

  Buna bir türlü anlam veremezler ve işadamı büyük bir zararla fabrikayı kapatmak zorunda kalır, ama olayı sebebini öğrenmek ister ve bu merak sorunun peşini bıraktırmaz.
  Sonuçta Amerikalı bir bitki biyoloğu ile anlaşır.

  Bitki biyoloğu çöle gider, bu tür kaktüslerden birinin yanında çadır kurar ve bir-iki ay kaktüsü gözlemler, inceler ve sonuçta bir rapor yazar.

  Raporda şu ifade yer alır:
  “…bu ipliklerin ortaya çıkma sebebi çölün çetin ve zor koşullarıdır.
  Siz bu kaktüsü rahat bir ortama yerleştirmekle bu yeteneğinden etmişsinizdir…. “

  Çocuk yetiştirirken, eğer ona kötülük yapmak istiyorsanız her istediğini verin.
  Eğer iyilik yapmak istiyorsanız, bırakın sorunlarını kendisi çözsün.

  Devamı.. »
 • Emziren Annelerde Emzirirken Anne Sütüne Gaz Yapan Yiyecekler

   

   

  Emzirirken doğru beslenmek çok önemlidir, çünkü tükettiğiniz her besin anne sütü yoluyla bebeğinize geçer. Uzmanlar bebeğinizi altı ay boyunca sadece anne sütüyle beslemeyi tavsiye ediyor. Emziren annelerin yememesi gereken yiyecekler, emziren annelerde emzirirken anne sütüne gaz yapan yiyecekler vardır. İşte o besinler şunlardır;

   

  Acılı ve baharatlı yiyecekler

  Acılı ve baharatlı gıdaların lezzeti anne sütüne yansır ve bebek anne sütünün yeni tadından hoşlanmayabilir. Bu besinler bebeğinizin sindirim sistemini zorlayıp, ishal, mide üşütmesi, karın ağrısı hatta kusmaya yol açabilir. Acı biber, soğan, sarımsak ve tarçın anne sütüyle bebeğe geçip, bebekte mide problemlerine neden olabilir.

   

  Gaz yapan yiyecekler

  Bazı bebekler belli yiyeceklere karşı daha duyarlıdır. Gaz yapan yiyecek ve içecekler tükettikten sonra bebeğinizi emzirirseniz bebekte de şiddetli gaza neden olabilir.  Gaz yapabilen yiyecekleri yedikten sonra, bebeğinizi emzirirseniz, bebeğinizde şiddetli gaz oluştuysa bu besinleri az miktarda tüketin yahut muadili olan gıdalarla beslenin. Emziren annelere gaz yapan yiyecekler şunlardır;

   

  Emziren annede gaz yapan yiyecekler listesi şöyledir;

  1. Süt ve süt ürünleri
  2. Brokoli, karnabahar, pırasa, enginar, Brüksel lahanası gibi yeşillikler
  3. Nohut, fasulye, mercimek çorbası, pilaki, piyaz gibi kurubaklagiller (Gaz yapmaması için, kuru baklagiller önce haşlanıp suyu dökülmeli ve sonra pişirilmelidir.)
  4. Portakal, limon, erik, kayısı, armut, şeftali ve greyfurt gibi meyveler
  5. Kızarmış, yağlı ya da çok baharatlı yiyecekler
  6. Fındık ve fıstık gibi kuruyemişler
  7. Çay, kahve,çikolata gibi kafein içeren besinler gaz yapıcı özelliğe sahiptir
  8. Gaz problemi çok fazla oluyorsa çiğ olarak sebze ya da meyve tüketilmemelidir. Pişmiş meyve kompostoları ve haşlanmış sebzeler tercih edilmelidir.
  9. Soğan
  10. Elma
  11. Avokado
  12. Muz
  13. Kavun
  14. Erik
  15. Kuru üzüm
  16. Brokoli
  17. Lahana
  18. Mısır
  19. Karnabahar
  20. Soğan
  21. Lahana turşusu
  22. Kızartma yiyecekler
  23. Nişasta, tahıl ve yüksek buğday içeren gıdalar

   

  Kafeinli yiyecek ve içeceklerin tüketimini sınırlayın

  Gebelik döneminde olduğu gibi emzirme sırasında da kafein alımını sınırlamak en doğrusudur. Günde 1-2 bardak kahve, çay, sodanın zararı olmaz ancak toplamda kafein alımını günlük 300 mg ile sınırlı tutmalıdır. Ne kadar çok kafein tüketirseniz, bebeğiniz kafeinden o derece daha çok etkilenir. Kafeinde sınırı aştığınızda bir kısmı anne sütüyle bebeğe geçmeye başlar. Bebeğinizin vücudu fazla kafein sindirmekte zorlanıp, bebekte sinirlilik, huysuzluk, uyku bozuklukları gibi sorunlar baş gösterebilir.

   

  Alerjiye neden olan gıdalar

  Anne sütü alan bebeklerde bazı yiyeceklere hassasiyet ve alerji gelişebilir. En yaygın gıda alerjenleri arasında inek sütü, yumurta, kuruyemiş ve fıstık yer alır. Bu besinleri tükettikten sonra bebeğinizi emzirirseniz, onu gözlemleyin, kusma, ağzından kaynama şeklinde kaynama gelmesi, karın ağrısı, bebeğin ayaklarını yukarı çekerek kendini belli eden aşırı gaz, ishal, şişkinlik, hırıltı, nefes almakta zorlanma, öksürük, uyuma zorlanma ve sinirlilik en önemli besin alerjisi belirtilerindendir. Bebeğinize alerji yapan yiyeceği tüketmeyi önermeyiz.

   

  Yüksek civa içeren balıklar

  Balık protein ve esansiyel yağ asitlerinin mükemmel bir kaynağıdır. Özellikle emzirme dönemindeyken, yüksek miktarda civa içerebildiğinden bilinmeyen kaynaklardan balık tüketmemelidir. Civa bebeğinizin gelişmekte olan sinir sistemine zarar verebilir. Köpekbalığı, kılıçbalığı, tilefish ve kral uskumru civa açısından zengin balık çeşitlerindendir. Konserve ton balığı alımını haftada bir veya iki kezle sınırlayın.  Ayrıca kirlenmiş sulardan gelebilecek tatlı su balıklarını da tüketmeyin.

  Devamı.. »
 • Cinsiyet Tahmini Gebelikte Çoçuk Cinsiyeti Belirleme İdrarla Cinsiyet Belirleme

   

  Bebeğim acaba kız mı olacak erkek mi? Bu soru hamile kadınların, anne adaylarının en merak ettiği sorular arasında yer alır. Siz de ultrasondan önce bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek istiyorsanız işte evde cinsiyet belirleme için uygulayabileceğiniz pratik ve eğlenceli yöntemler;

  Yüzük İle Evde Cinsiyet Belirleme Testi Nasıl Yapılır?

  Gebeyken ipliğe bir yüzük geçirin ve karnınızın üzerinde yüzüğü sallandırın.

  Yani yüzüğü hamile göbeğinizin tam üzerinde serbestçe sallandırıyorsunuz. Yüzük bir süre sonra da kendiliğinden ya "ileri - geri" ya da "yuvarlak" hareketler sergileyerek hareket etmeye başlıyor.

  Hiçbir kuvvet uygulamadığınız yüzük bir süre sonra duruyor.  Daire çizen bir yüzük kızınız, ileri ve geri sallanan bir yüzük ise oğlunuz olacağı anlamına gelirmiş.  (Bir diğer deyişyle yüzük kendiliğinden ivme kazandığında ileri-geri hareket ediyorsa bebeğiniz erkek, şayet yuvarlak dönüşler sergiliyorsa bebeğiniz kız demektir.)

  Gebelikte Karın Şekli İle Evde Cinsiyet Belirleme Testi Nasıl Yapılır?

  Tecrübeler gösteriyor ki gebelikte karnı sivri olan anneler erkek bebek, karnı yassı olanlar ise kız bebek doğuruyor. Siz de gebeyken karnınızın şeklinden yola çıkarak kızınız mı yoksa oğlunuz mu olacak anlayabilirsiniz.

  Makas Bıçak İle İle Evde Cinsiyet Belirleme Testi Nasıl Yapılır?

  Hamilelikte makas bıçak testi de gebe kadınların bebeğinin cinsiyetini öğrenmek için en sık uygulanan yöntemlerdendir. Öncelikle bu test için bıçak, makas ve minder gerekiyor.

  Hamile kadın görmeden bir minderin altına makas diğer minderin altına ise bıçak konulur ve kadın hangi mindere oturursa bebeğin cinsiyeti ona göre belirlenir.

  Bu testte bıçak erkek bebeği makas ise kız bebeği teslim ediyor. Kadın minderin makas tarafına oturursa bebek kız, bıçak tarafına oturursa bebek erkek olduğuna inanılır.

  İdrarla ve Karbonat İle Evde Cinsiyet Belirleme Testi Nasıl Yapılır?

  Bir bardağa idrarınızı yapın. Ayrı bir bardağa 2 yemek kaşığı karbonat koyun. Karbonatlı bardağı düz bir zemine koyun. İdrarınızı karbonatın üzerini geçecek şekilde diğer bardağa boşaltın. Karbonat idrar ile reaksiyona girip köpürürse bebeğiniz erkek, hiçbir reaksiyon olmazsa köpürmezse kızınız olacağına inanılır.

  Kırmızı Lahana İle Evde Cinsiyet Belirleme Testi Nasıl Yapılır?

  Kırmızı lahananın yarısını doğrayın ve sıcak su dolu bir kaba koyun.

  Ocağa koyun ve 10 dakika kaynatın, soğumasını bekleyin. Suyu bir bardağa dökün. Diğer bardağa çişinizi yapın. Soğumuş kırmızı lahana suyu ile idrarınızı eşit miktarda olacak şekilde karıştırın.

  Renk aynı kalırsa, yani mor olursa, çocuğunuzun kız olma şansı yüksektir ve eğer renk kırmızı yada pembeye dönüşürse çocuğunuz erkek olacak demektir.

  Anahtar Testi İle Evde Cinsiyet Belirleme Testi Nasıl Yapılır?

  Hamile kadının çevresindeki kişiler ona herhangi bir anahtar uzatırlar.

  Şayet hamile kadın anahtarın dar ucundan tutuyorsa kız, yuvarlak kısmından tutuyorsa erkek bebek geldiğine inanılır. Yahut aynı şeyi anahtarı havaya atmak suretiyle de yapabilirsiniz.

  Yapacağınız tek şey anahtarı rastgele havaya fırlatmak ve tutmak. Şayet havadan elinize düşen anahtarın yuvarlak tarafından tutarsanız bebeğin erkek, sivri tarafından tutarsanız kız olacağına inanılır.

  Güzellik Çirkinlik İle Evde Cinsiyet Belirleme Testi Nasıl Yapılır?

  Toplumdaki yaygın inanışa göre hamile kadın çirkinleşirse bebek kız olacaktır. Güzelleşirse bebek erkek olacaktır. Hamilelik sizi her zamankinden daha güzel yaptıysa bebek erkektir, cildiniz bozulduysa ya da genel olarak güzelliğinizi kaybettiyseniz, bu güzelliğinizi kızının çalmasındadır.

  Meme Ucu Testi İle Evde Cinsiyet Belirleme Testi Nasıl Yapılır?

   Hamilelikte meme uçlarınız çok koyulaşmışsa bebeğiniz erkek,  göğüs uçlarının renginde hafif bir değişim söz konusu ise kız bebektir.

  Hamilelikte Bulantı İle Evde Cinsiyet Belirleme Testi Nasıl Yapılır?

  Hamilelik döneminde en sık karşılaşılan sağlık problemlerinden biri de bulantıdır. Ancak erkek bebek sahibi olacak annelerde bulantının çok az olduğu ya da olmadığı kız bebek bekleyenlerde ise bulantının fazla olduğu tecrübelerle sabittir.

  İdrar İle Evde Cinsiyet Belirleme Testi Nasıl Yapılır?

  Evde kullandığımız lavabo açacağı ile idrarımızı cam bir bardak yada kavanozda karıştırıyoruz 10-15 saniye içinde oluşan renk değişimine göre bebeğin cinsiyet tahmininde bulunuyoruz. Şayet karışımın rengi kahve, koyu sarı, siyah yada koyu mavi gibi oluyorsa bebeğimiz erkek, ancak yeşil pembe yada herhangi bir renk değişimi olmuyorsa bebeğimizin kız olacağına işaret eder.

  Tatlı Ekşi Aşerme İle İle Evde Cinsiyet Belirleme Testi Nasıl Yapılır?

  Hamilelikte ekşi mi aşeriyorsunuz yoksa tatlı mı? Canınız en çok neyi çekiyorsa bunun üzerine de gebelik tespit edilebilir. Atalarımız ne demiş; “Ye tatlıyı doğur atlıyı ye ekşiyi doğur Ayşe’yi”  Yani gebelikte canınız tatlı çekiyorsa bebeğiniz erkek, ekşi çekiyorsa bebeğin kız olduğu inancı vardır.

  16. Günde Cinsiyet Tahmini Nasıl Yapılır?

  Çok yakında, doğacak çocuğun erkek mi, yoksa kız mı olacağı hamileliğin 16. gününde tespit edilebilecek. İsrailli bilim adamları, ceninin beslenmesini sağlayan bir hormonun, ceninin dişi olması durumunda daha fazla salgılandığını saptadı.

  Tel Aviv Genetik Enstitüsü’nde yapılan araştırmalarda, gebeliğin 16. gününde, ceninin beslenmesini sağlayan MSHCG hormonunun, ceninin dişi olması durumunda daha fazla salgılandığını saptadı.

  MSHCG hormonunun, annenin kan ve idrarında, gebelik veya gebelik olmadığı zamanlarda testle saptanabildiği biliniyor. Bilim adamları, annenin bir kız çocuğuna gebe kaldığı zaman, MSHCG hormonunun 5 defa daha fazla salgılanadığını belirttiler.

  Daha önce bir başka araştırmada, MSHCG hormonunun, gebeliğin ikinci ve üçüncü ayında, kız çocuğuna hamile kalan annelerde daha fazla salgılandığı saptanmıştı.

  Bilim adamları, araştırma sonucunun şimdilik bebeğin cinsiyetinin belirlenmesi için kullanılmaması gerektiğini, bu konuda başka işaretlerin de elde edilmesiyle daha kesin sonuç alınabileceğini kaydettiler.

  347 hamile kadın üzerinde yapılan araştırmada, gebeliğin 14-20 günlerinde MSHCG hormonunun 1 veya 3 kez daha fazla salgılandığı belirlendi. Araştırma sonucunda 184 dişi, 163 erkek ceninin meydana geldiği gözlendi.

  Gebeliğin 3. haftasında MSHCG hormonu yüzde 18.5 daha fazla belirlenen hamile kadınların daha sonra kız çocuğu doğuracakları belirlendi.

  Çevre cinsiyeti etkiliyor

  ABD’de Michigan State Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma, çevresel faktörlerin doğacak çocuğun cinsiyeti üzerinde etkili olabileceğini gösterdi.

  Journal of Occupational and Environmental Medicine adlı dergide yer alan araştırma raporunda, çevre kirliliğinden etkilenen erkeklerin çocuklarının daha çok erkek olduğu kaydedildi.

  Araştırmada, kanlarında yüksek oranda PCB (poliklorlu bifeniller) bulunan erkeklerin çocuklarının yüzde 57’sinin erkek olduğu saptandı. PCB, vücuttaki iç salgı bezlerinin çalışmasını engelleyerek, kansere de yol açabiliyor.

  Devamı.. »
 • Bir Erkeğin Aldatma Belirtileri!

  Aldatmak söz konusu olduğunda hiçbir zaman cinsiyet veya bahane öne sürülmemeli ve bu durum iki cinsiyet tarafından da af konusu olmamalıdır. Ama cinsiyet oranına vurulacak olursa aldatan tarafın daha çok erkek olması da istatistik olarak kanıtlanmıştır. Erkek neden aldatır, aldatma belirtileri nelerdir? Sorularının cevaplarını sizler için maddeliyoruz.

   Aldatma Belirtileri ve Nedenleri

  – Uzun süren ilişkilerin en büyük bitme sebeplerinden biri olan aldatma konusunun erkek tarafından savunulan düşüncesi; karşı taraftan sıkılma, farklı bir heyecan arama veya karşı koyamama tarzında hareketlerdir. Kadınların tamamen her şeyden habersiz bir şekilde hayatlarına devam etmesi, kadının değil erkeğin acizliği ve acımasızlığıdır. Aldatan taraf her zaman haksızdır ve her zaman haksız olacaktır. Bu yazımızda aldatma belirtileri ve erkeklerin kullandığı başlıca savunma cümlelerini sizlerle paylaşıyoruz.

  Bir Erkeğin Aldatma Belirtileri

  -“Anlık duygular” adı altında gelip geçici bir durum olarak durumu değerlendiren ve yaptığını aldatmadan dahi saymayan erkeklerde oldukça fazladır. Bir kadını anlık duygular adına harcamak iki kadın için de hüzünlü bir son olacaktır.

  -“Sıkıldım.” En çok duyulan ve savunulan aldatma bahanelerinden biri olan sıkılmak eyleminin neye göre veya nasıl gerçekleştiği de anlaşılabilen bir durum değil, ne yazık ki.

  Bu durumda erkeklerin kadınları da sıkıntı yüzünden aldatmış olması sonucuna varılıyor. Kadın tarafından olayın iç yüzü anlaşılamayıp kadının suçu kendinde bulması büyük ihtimalle gerçekleşecek bir olasılıktır.

  Aynı Anda Birkaç Kişiyi İdare Etmek

  -“Aynı anda birkaç kişiyi idare edebilmeyi marifet saymak…” Maalesef ki erkeklerin bu düşünceyle hareket ettiği yaşlar sadece 15-16-17 olan ergenlik yaşları değildir. Erkek her zaman birden fazla kadın düşüncesini aldatma olarak değerlendirmeyerek bu duruma hevesle bakar.

  Elbette düzgün ve bilinçli erkekler de vardır ve aldatma kelimesinin aslında ne barındırdığını ne demek olduğunu bildiklerinden, bunu eyleme dönüştürmez ve kadınını kaybetmezler.

  Bir Erkeğin Aldatma Belirtileri

  -“Uzak ilişki yaşıyorduk, hiç görüşmedik.” İlişkinin ve aldatmanın uzağı ya da yakını yoktur. Kişi bir birliktelik içindeyken dahi birine aldanıyorsa, birine içten içe bakış atıyorsa beraberliğini bitirdiğini ilan etmiştir. Bu şekilde ne bir kadın erkeğe, ne de bir erkek kadına güven sağlayabilir.

  -“Cinsel tatminsizlik nedeni ile aldattım.” Bu da ayrı bir aldatma belirtisi ve bahanesidir. Eğer bir erkek beraber olduğu kadını bir yönden eksik buluyorsa öncelikle bu eksikliği kendisi tamamlamalı ve bunun için çaba göstermelidir. Gerçek sevgi ve aşklarda birliktelik bu şekilde yürür. Neticede çocuğu olmayan çiftlerde ve bu durumun kadın sebepli olması durumlarında erkeklerin eşlerine yardımcı olduğu, bu durumda psikolojik olarak yanında bulunduğu ve sevgisinin en çok bu dönemde gösterilmesi gerektiğini bilen erkekler de vardır. Eğer birliktelikteki eksiklik cinsel yönden tatminsizlik ise kesinlikle çözüm olarak sevgiyi başka birinde, cinselliği başka birinde yaşamayı tercih etmek gibi bir saçmalık düşünülmemeli ve kadının bu durumu kabullenmesi de beklenmemelidir.

  Cinsel İsteksizlik

  -“Eşim hamile, cinsel isteksizliği vardı.” Kadının hamile kalması erkek sayesinde oluşur ve bu durumun sorumluluğunun sadece kadında olmasını gerektiren bir sonucu yoktur. Kadın kutsal görevi için dokuz ay boyunca beraber yapılan bebeği karnında taşıyor ve onca acıya dayanıp doğum gerçekleştiriyorsa, erkeklerin buna bir saygısı olmalıdır. Eşlerinin cinsel yönden isteksiz olması ayıp ya da aldatma nedeni asla sayılamaz. Hamile bir kadının ilişkiye girmemesi, bu duruma karşı olması oldukça mantıklı bir karar olmakla birlikte, tekrar erkek için savunucu bir bahane olamaz.

  Bir Erkeğin Aldatma Belirtileri

  -“Sadece çocuklarım için katlanıyorum, başka birine aşığım.” Yapılan en saçma bahanelerden biri de kuşkusuz ki “çocuklar için katlanma” konusudur. Kimse kimse için sevmediği birine katlanmak zorunda değildir. Katlanmasını gerektiren konu çocuklar için ise çocukların bu durumdan oldukça fazla etkileneceği gerçeği görmezden gelinmemelidir.

  Devamı.. »
 • Sabah Seksi Hakkında Hiç Bilmedikleriniz!

  İlişkilerinizi taze tutmak ve onun heyecanını daim kılmak istiyorsanız bunun en kilit noktalarından biri de sabah seksleridir. Kadınlar için genelde sabah seksi pek tercih edilen bir durum değildir. Ancak araştırmalar gösteriyor ki hem ilişkinin ilerleyişi hem de sağlık açısından sabah yapılan seksin birçok getirisi var. Sabah seksi faydalı mı diye merak edenler için sabah seksinin hiç bilmediğiniz faydaları konulu bir yazı hazırladık. Bu yazıdan sonra sabah seksleri ile ilgili negatif düşünceleriniz değişecek.

  Kadınlar Neden Sabah Seksi Tercih Etmez?

  Kadınlar olarak bakımımıza oldukça düşkünüzdür ve özellikle seks öncesinde kendimizi iyi hissetmemiz çok önemlidir. Ancak sabah uyanır uyanmaz aynada bile kendimize bakmadan partnerimizle ilişkiye girme düşüncesi çoğumuzu rahatsız eder. Bu tamamen psikolojik bir durumdur. Aslında sabah seksinden sonra aynaya bakmadan bile kendimizi çok daha zinde ve güzel hissetmemiz muhtemel.

  Uyandığınızda kendinize gelmekte sıkıntı çekiyorsanız ve direk kahveye yöneliyorsanız, kahve yerine tercih edebileceğiniz en eğlenceli tercih muhtemelen sekstir. Araştırmalara göre sabah yapılan seks sonrasında kişiler kendilerini daha enerjik ve neşeli hissediyorlar. Seks esnasında salgılanan oksitosin hormonu da partneriniz ile arasındaki bağın daha da kuvvetlenmesini sağlıyor. Bu sayede gün içerisinde sevgi ve aşk dolu bir insan haline geliyorsunuz. Stresi alt etmek de daha kolay oluyor.

  Sabah Seksi Hakkında Hiç Bilmedikleriniz

  Daha Kolay Orgazm İçin Sabah Seksi

  Kadınların orgazma ulaşması erkeklere nazaran daha zor olmaktadır. Orgazm olabilmek için kadının mutlaka kendini rahat hissetmesi gerekir. Aslında bunun için en iyi zaman da sabahlardır. Kadınlar sabahları uyandıklarında uyku mahmurlukları sebebiyle kendilerini güzel hissetmezler. Aynı durum karşı taraf için de geçerlidir. Siz nasıl karşı tarafın kötü görünmediğini düşünüyorsanız o da sizin için aynı şeyi düşünecektir. Bu nedenle kafanızı rahatlatabilirsiniz. Rahatladığınızda da güzel bir uykunun arkasından yapacağınız seks ile daha kolay orgazma ulaşabilirsiniz.

  İlişkinizi Düzeltmek İçin En İyi yol

  Partnerinizle seks hayatınız iyi yönde oldukça ilişkinizdeki sorunların üzerinden gelmek de daha kolay olacaktır. Sabahları güne seks ile başladığınızda hem gününüz güzelleşecek hem de bu güzelliği partnerinizle paylaştığınız için yaşadığınız sorunların üstesinden gelmek için daha dingin bir zihniniz olacak. Stresi kendinizden ve ilişkinizden uzaklaştırmış olacaksınız.

  Bağışıklığınızı Seks İle Güçlendirin

  Araştırmalarda varılan sonuçlara göre sabah yapılan seks bağışıklık sisteminizi güçlendiriyor. Migren, eklem ağrılarından muzdaripseniz sabah seksleri sayesinde bunların üstesinden de kolayca gelebilirsiniz. İlişkinizdeki bağı güçlendiren oksitosin hormonu aynı zamanda kan basıncınızı da düzenleyecek ve kalp hastalıkları riskinizi de azaltacaktır.

  Sabah seks yaptığınızda ve orgazma ulaştığınızda da yükselen östrojen seviyeniz kendinizi daha güzel hissetmenize olanak verecek. Makyaj yapmadan bile aynada kendinizi daha sağlıklı ve dinç göreceksiniz. Ayrıca seks esnasında salgılanan endorfin ve gençlik hormonu ile cildiniz de parlayacak ve ışıl ışıl bir ciltle güne başlayacaksınız. Saçlarınızda bile bunun etkisini göreceksiniz.

  Sabah seksi faydalı mı sorusunun cevabını çoktan yanıtladık. Ancak faydasının yanı sıra daha güzel ve motive edici etkileri de vardır. Partnerinizin sabah sekslerinde performansı da daha iyi olacak ve psikolojik olarak ona destek olacaktır. Erkeklerde testosteron seviyesi uyandıktan sonra 3 saat boyunca zirvede oluyor. Bu da onları seks konusunda daha tutkulu ve daha istekli oluyor.

  Kilo Vermek İçin Sabah Seksi Birebir

  Kilo vermek isteyenler için uzmanların önerdikleri en etkili yöntem sabah sporudur. Ancak sabah spor salonuna gitmek veya dışarı çıkarak yürüyüş yapmak çoğu kişiye oldukça zor gelir. Sabah sporunuzu yapmak için seksi tercih ederseniz hem sporunuzu yapacak eğlenceli bir yol bulmuş olursunuz hem de keyifli vakit geçirmiş olursunuz.

  Devamı.. »
RSS
Loading...
ankara escort bayan escort bayan eryaman escort ankara escort ankara escort bursa escort