Son Dakika Haberleri, Spor Haberleri, Siyaset Haberleri, Magazin, Astroloji, Cinsellik, Moda ve Aşk'a Dair Herşey - HaberAl.Tv
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Merak


 • Vazelinin Hiç Duymadığınız 16 Kullanım Alanı


  Herkesin evinin bir köşesinde vazelin vardır.

  Genelde ise ayakkabıların ayağa vurması sonucunda oluşan tahrişi geçirmek için kullanılır.

  Ancak hiç bilmediğiniz yerlerde de kullanıldığı oluyor. İşte onlardan 16’sı:

  1- Parfümün kokusunu uzatır

  Kokusu geçen parfümler insanın canını sıkar. Parfüm sıkacağınız bölgeye, parfüm sıkmadan hemen önce vazelin sürerseniz parfümün daha uzun süre koktuğunu göreceksiniz.

   

  2- Sıkışan fermuarları açar

  Fermuarınızın sıkıştığı olmuştur. Tek yapmanız gereken sıkışan bölgenin ilerisine ve gerisine vazelin sürmek.

  3- Saçı yatıştırır

  Sabah erkenden kalktınız ve işe yetişmeniz gerekiyor. Hemen hazırlanmanız gerekiyor ve saçınızın arkası havaya mı kalktı? Oraya hemen vazelin sürün.

  4- Ayakkabıları parlatır

  Vazelin deri ayakkabılarda harikalar yaratıyor.

  Deri ayakkabılarınızı veya deri ceketinizi vazelin ve sünger yardımıyla parlatabilirsiniz.

  5- Boya yaparken çok işe yarar

  Kapınızın veya pencerenizin kenarlarını mı boyuyorsunuz? Boyanın gelmemesini istediğiniz kısımlar mı var? Evde bant yoksa vazelin kullanın.

  6- Kapı gıcırdamasını önleyin

  Gıcırdayan kapılar sinir bozar. Küçük bir fırça yardımıyla kapınızın gıcırdamasına neden olan kısımlarına vazelin sürün.

  7- Makyajı çıkarmaya yardımcıdır

  Makyaj temizleyiciniz bitti ve acilen makyajınızı çıkarmanız mı gerekiyor? Pamuğa vazelin sürüp suratınıza uygulayın.

  8- Hatasız oje sürmenizi sağlar

  Oje sürmek göründüğünden çok daha zordur. Oje sürerken hiç tırnağının dışına oje taşırmayan kişi yoktur.

  Tırnağınızın etrafına vazelin sürerseniz, ojenin taşmasını önlersiniz.

  9- Sivrisinekleri kaçırın

  Sivrisinekler vazelin kokusundan nefret ederler. Kollarınıza ve bacaklarınıza vazelin sürün. Sivrisinekler sizi değil, siz sivrisinekleri kovalayın.

  10- Mobilyalardaki su lekelerini çıkarır

  Altında su kalan bardak, ahşap masanızda leke mi bıraktı?

  Lekenin üzerine vazelin sürün. Bir gün bekletip burayı silin. İz kaybolacak.

  11- Makyajın bozulmasını önler

  Far veya ruj sürmeden önce bu bölgelere vazelin sürerseniz, makyajınızın daha uzun kalacağını göreceksiniz.

  12- Kıyafetlerdeki makyaj lekelerini çıkarın

  Kadınlar en çok şikayetçi olduğu şeylerden biri kıyafetlerine bulaşan makyajdır.

  Lekelenen kıyafetinizi çitilemeden veya yıkamadan önce lekenin üzerine vazelin sürün. Lekenin çıktığını göreceksiniz.

  13- Telefonunuzdaki çizikleri gizler

  Telefonunuzu bir yere düşürdünüz ve çizikler mi oluştu?

  Eğer çizik hafifse ancak yine de sizi rahatsız ediyorsa üzerine vazelin sürün. Birkaç dakika bekleyip burayı kuru mendille silin.

  Çizik neredeyse ortadan kaybolacak.

  14- Sıkışan yüzüğün çıkmasını kolaylaştırır

  Yüzük parmağınıza mı sıkıştı? Hemen parmağınıza vazelin sürün ve çıkarmayı deneyin.

  15- Şarap lekesini çıkarır

  Vazelin şarap lekelerini çıkarmada bir numaradır. Lekenin olduğu yere vazelin sürün ve bir gün bekledikten sonra burayı silin.

  16- Mum artıklarını çıkarır

  Mumluğunuz var ve mum eriyince bunları temizlemek zor mu oluyor? Mumun damlayacağı bölgeye vazelin sürün. Ardından kolaylıkla temizleyin.

  Vazelinin yarattığı mucizelerden haberdar olmaları için yukarıdaki pratik bilgileri arkadaşlarınızla paylaşın.

  Devamı.. »
 • Kadınların Adet Döngüsüyle İlgili Hepimizin Doğru Sandığı ama Yanlış Olan Bir 'Gerçek' Var!

   

  Günümüzün en yaygın inanışlarından birinin aslında doğru olmadığı iddia ediliyor!

  Birbirleriyle sürekli zaman geçiren kadınların bir süre sonra menstrual döngülerinin senkronize olduğuyla ilgili oldukça yaygın bir görüş vardı.

   

  Bu mit 1970'lerin başında "Nature" dergisinin ABD'deki bir üniversitede yaptığı araştırmayla ortaya atılmıştı. Buna göre bu üniversitedeki kadınların döngüleri eşitlenmişti!

  Kadınlar bu araştırmayı hemen kanıksadı. Bu kadar ünlenmesinin ardında ise ilginç bir neden yatıyordu:

  Bir erkeğin farklı dönemde regl olan kadınları cinsel olarak tekelleştirmesi yani sadece kendine bağlı kalmasını sağlaması biyolojik olarak daha kolay. Bu nedenle bu fikrin kanıksanmasında kadınların erkek egemenliğini reddetmesine yönelik bir durum olabileceği düşünülüyor.

   

  Ancak görünen o ki bu inanış kayıplara karışmak üzere! Bilim insanları bu mitin mümkün olmadığıyla ilgili hemfikir olmaya başladı.

  Peki bu kanıya nasıl vardılar?

  Bu araştırmada akıllı Erotik shop. telefonların hayatımıza kattığı "Clue" isimli periyot izleme uygulaması baz alındı.

  Bu uygulamayı kullanan 1.500 kadının verileri toplandı ve yaşam biçimleri değerlendirildi.

  Doğum kontrol yöntemi kullanıp hamile kalma ihtimali olmayan kadınlardan birlikte bulundukları ve menstrual döngülerinin eşitlenebileceğini düşündükleri diğer kadınların listesi istendi.

  360 çift kadının ardışık 3 döngüsünü ele aldılar Sonucunda 273 beraber zaman geçiren çift kadının menstrual döngülerinin eşitlenmediği ortaya çıktı.

   

   

  Sadece 79'unun başlangıç tarihleri az da olsa birbirine yaklaştı!

  Yani bu araştırmaya göre aslında döngülerin senkronize olmama ihtimali, olma ihtimalinden daha yüksek!

  Araştırmaya önderlik eden Dr. Alvergne, bu heyecan verici mitin sadece bir tesadüfler ürünü olduğunu söyleyerek konuyu noktalıyor.

  Bunu kanıksamamız uzun zaman alacak gibi görünüyor :(

  Devamı.. »
 • Hangi Burç Nasıl Bir Stalker?

  Hangi burç nasıl "stalk"lıyor merak ediyor musunuz? O zaman haberi okumaya devam edin.

  Haber: Hangi Burç Nasıl Bir Stalker?

  Sosyal medyanın hayatımızın ayrılmaz bir parçası olmasıyla, hem hayatımızı gönüllü olarak teşhir etmeye hem de teşhir edilen hayatları takip etmeye bayılır olduk. Stalker (gizli gizli takip eden) kavramı da hayatımıza böylece girmiş oldu. Gözünüzü açınca ilk iş sosyal medya hesaplarını kontrol ediyor, ara butonlarını canından bezdiriyorsanız tebrikler siz de bir "stalker"sınız!

  Peki hangi burç nasıl "stalk"lıyor merak ediyor musunuz? O zaman haberi okumaya devam edin.

  KOÇ

  Koç burcu kişilerinin en belirgin özelliği inatçılıklarıdır. Bu öyle bir inattır ki kendi iç sesleriyle bile çoğu zaman inatlaşabilirler. Bu da onları kendileriyle savaşan bir stalker yapar. Sıklıkla içten içe "yeni fotoğraf paylaştı mı acaba? Sevgilisi ile devam ediyor mu ki?" gibi sorularla boğuşup "hayır hayır sana ne!" gibi bir inatlaşma içinde görebilirsiniz Koç burcunu.

  BOĞA

  Boğa burçları stalklamaya ihtiyaç duymazlar. Bunu gizli gizli yapmazlar en azından. Yani birini takip etmek istiyorsa eder, hatta sorular sorup konuşur. Takip etmek istemiyorsa da umurunda olmaz zaten. Boğa burcu kişilerine stalker demek doğru olmaz o nedenle. Çünkü 'stalk'un ana fikri, gizli olmasıdır.

  İKİZLER

  Tutarsız ikizler burcu ise başarılı bir stalker olmasına rağmen bu iki uçlu durumu nedeniyle süreklilik gösteren bir durum değildir. Bir gün sabahtan akşama stalk yapıyorsa ertesi gün hiç oralı olmayabilir. Başarılı ama süreğen olmayan bir stalker diyebiliriz İkizler burcu için.

  YENGEÇ

  Çok anaç, aile canlısı olsa de bu konuda en sinsi burçtur Yengeç. Sinsidir, lakin başarılı bir stalker değildir ne yazık ki. Ya yanlışlıkla beğen butonuna basar, ya 24 saatlik hikayelerinize bakarken yakalanır, ya da bir sohbet sırasında ağzından çeşitli bilgiler kaçırır.

  ASLAN

  Bir Aslan burcu kişisiyle tanıştığınızda anlayacaksınız ki, Aslan burcunun belirgin duygusu gururdur. Bu nedenle başkalarını takip etmek, izlemek gibi şeyler onların gururunu çok incitir. Böylece yakalanmamak adına her türlü şeyi yaparlar. Fakat zaman zaman vurdumduymazlıkları onları ele verebilir. Bu da onları sadece kısa bir süre stalk'tan uzak tutar. Asla pes etmez ve yılmazlar.

  BAŞAK

  Yetişkin bir Başak insanı, bir gün içinde binlerce detay içinde kaybolabilir. Bu detaycılığını ve titizliğini stalk konusunda da ustaca sergileyecektir ve bu nedenle onun sizi stalkladığına dair asla iz bulamayacaksınızdır. Başak burçları stalk başarısı konusunda ilk sıralarda yer alabilir.

  TERAZİ

  Terazi burçları bazı şeyleri gerektiğinden fazla abartmasıyla meşhurdurlar. Gizli takip konusunda başarılıdırlar belki ama neyi takip ettikleri konusunda zaman zaman abartabilirler. Mesela stalkladıkları bir kişinin en yakın arkadaşına, daha sonra en yakın arkadaşının kuzenine, oradan onun ev arkadaşına derken yelpazelerini dağıtırlar. Gizlilik başarılı, odaklanama başarısız diyebiliriz Terazi burcu stalkerlar için.

  AKREP

  İşte geldik Stalker'ların pirine! Akrep burcu zodyaktaki sezgileri en kuvvetli burç olmasıyla kalmaz, arkadan iş çevirme, saman altından su yürütme gibi işlerde de çok başarılı olduğu için, stalk konusunda da en başarılı burç olarak karşımıza çıkar. Yıllarca sizi takip eder, yine de anlamazsınız. Karda yürür izini belli etmez. En yetkin kurumlar araya girse gene sizi stalkladığını bulamazlar yani. Öyle de gizli çalışırlar.

  YAY

  Yay burcu her ne kadar her zaman neşeli, hayat dolu görünse de zaman zaman enerjisi düşüktür. Sosyal medyayı kullanma sıklığı da enerjik veya umutsuz olduğu zamanlarda farklı görünür. Mutsuz olduğu zamanlar genellikle sosyal medyayı Stalk amaçlı kullanır ama eğer mutluysa o zaman da tam tersi, paylaşım amaçlı kullanır. Başarılı bir stalker olduğu söylenebilir.

  OĞLAK

  Oğlak burçları kendini değerli hissetmeyi çok ister. Bu nedenle stalklayan değil, stalklanan olmayı tercih eder. Başarısız bir stalker olması aslında onun stalkladığı kişinin ilgisini çekmek istemesinden kaynaklanır. Hayatını, mutlu anlarını, düşüncelerini başkalarına teşhir etmekten keyif alır, insanların onu izlemesi ve takip etmesi onda büyük bir haz yaratır.

  KOVA

  Delilik ve dahilik arasındaki ince çizgide dolaşan Kova burcu idealisttir. Stalk yaparken amacı eleştirmek, kritik etmek ya da ders çıkarmaktır. Spesifik bir kişiyi değil, birçok kişiyi veya hesabı stalklar ve eleştirmekten büyük bir haz alarak günü kapatır.

  BALIK

  Sosyal stalker Balık burcu için stalk, bir tür eğlence ve sosyalleşme aracıdır. En yakın arkadaşlarıyla bir araya gelince hep beraber eğlence için stalk yapıp gülüp eğlenirler. Balık burcu da aslında gizli takip konusunda çok başarılı olmasına rağmen iyi niyetli olduğundan, amacı sadece eğlencedir. Hayal dünyasının geniş olması da arkadaşlarıyla dedikodu yapabilmesi için güzel malzeme çıkartacaktır.

Devamı.. »
 • Türk Kahvesi Neden Su ile İçilmeli?

   

  Türk kahvesi ile birlikte neden su ikram edildiğini biliyor muydunuz? Nedeni oldukça şaşırtıcı…

  Türk kahvesi genellikle su ile birlikte ikram edilir. Bu ikram geleneğinin sağlıkla ilginç bir ilişkisi bulunuyor.

  Dört grupta incelenen böbrek taşlarının yüzde 75'ini kalsiyum oksalat oluşturuyor. Oksalat ise böbrek taşına neden oluyor. Kahvede yüksek miktarda oksalat bulunuyor. Ancak oksalatın sadece kahvede değil, birçok besinde bulunduğunu da unutmamak gerekiyor.

  Türk kahvesi sunumunda yanında su bulunması ise tam bu noktada işe yarıyor. Kahveyi suyla birlikte tükettiğimizde böbreklerimizdeki oksalat vücuttan dışarı atılabiliyor.

  Böbrek Taşı Oluşumunu Engellemek İçin Alınabilecek Önlemler İse Şöyle;

  Bol bol su içmek ve susayınca bu ihtiyacı diğer sıvı gıdalarla değil suyla gidermek.
  Tuz ve şeker alımını azaltmak.
  Kalsiyum ve hayvansal kaynaklı protein alımında gereken miktarı aşmadan yeterli miktarda tüketmek. Oksalat bakımından zengin olan siyah çayı açık içmek ya da bitki çaylarını tercih etmek.
  Oksalat bakımından zengin yeşil yapraklı sebzeleri haşlayıp suyu süzüldükten sonra pişirmek.
  Asit bakımından zengin portakal, limon gibi turunçgilleri tüketmek.

  Devamı.. »
 • Evde Sağlıklı Nutella Yapımı Resimli Tarif

   

  Nutella hepimizin özellikle kahvaltılarında severek yediği bir tatlıdır. Nutelladan bulunan palm yağının sağlığa pek çok zararı vardır. Evde palm yağsız nutella nasıl yapılır? makalemizde, evinizde güvenle yapıp huzurla yiyebileceğiniz nutella tarifine verdik. Evde nutella yapımı için 3 tariften dilediğinizi deneyebilirsiniz.

  1. 2 su bardağı fındık
  2. 1 su bardağı hindistan cevizi şekeri (internet sitelerinden temin edebilirsiniz)
  3. 1 su bardağı kakao tozu
  4. 1.5 yemek kaşığı vanilya ekstresi
  5. Bir tutam tuz
  6. 2-3 yemek kaşığı ayçiçek yağı
  7. soya lesitini

  Fındıklara ayçiçek yağı katıp, blenderdan yahut robottan geçirin. İçine hindistan cevizi şekeri katıp, blenderdan geçmeye devam edin, karışım yoğunsa içine 1 yemek kaşığı daha ayçiçek yağı katabilirsiniz. Kakao tozunu karışıma yavaşça katıp, karıştırmaya devam edin. Tuz ve aşağıda tarifini verdiğimiz alkolsüz vanilya ekstresi katın, Bu noktada karışım, pürüzsüz kremsi ve parlak olmalıdır. Bir kaşık veya bıçak daldırdığınız zaman biraz kalın hissederseniz, bir yemek kaşığı veya iki veya daha fazla ayçiçek yağını katın ve harmanlayın. Son olarak 1 yemek kaşığı soya lesitini katarak orijinal nutella tadını yakalayabilirsiniz.

  Evde nutella yapım 2. tarif
  1 paket bitter çikolata(80 gr)
  1, 5 su bardağı fındık
  1 yemek kaşığı pudra şekeri
  1 tatlı kaşığı kakao
  Yarım çay kaşığı vanilya
  1 paket sütlü çikolata
  Fındıklar tavada yahut fırında kavrulur. Çikolatalar benmari usulü eritilir. Fındıklar sıcak sıcak robottan çekilir. Arada kaşıkla kenarları alınıp tekrar çekilir. Pürüzleri gidince pudra şekeri eklenip robottan çekmeye devam edilir. Kakao ve vanilya da eklenip karıştırıldıktan sonra benmari usulü erittiğimiz çikolatalar eklenip karıştırılır. Cam kaseye koyulur. 

  Evde nutella yapımı 3. tarif
  2 yemek kaşığı şeker
  2 silme yemek kaşığı un
  2 tepeleme yemek kaşığı tereyağı
  4 silme tatlı kaşığı kakao
  6 yemek kaşığı süt
  1 su bardağı yakın fındık
  6 yemek kaşığı pudra şekeri
  2 paket vanilya
  Tereyağı şeker ve unu bir tavada şeker ve tereyağı eriyene kadar az kavuruyoruz. çok kavurmayın yanmasın. Soğuyunca robotun hızlı kısmında çeviriyoruz fındıkları ekleyip fındıklar krema gibi olana kadar çeviriyoruz sonra sütü ekleyip tekrar çeviriyoruz daha sonra sırayla pudra şekeri vanilya kakaosunu ekleyip her birini eklediğimizde çevirmeye devam ediyoruz. Nutella hazır

  Palmiye yağı ile ilgili yapılan araştırma sonucu 2016 yılında Avrupa Gıda Standartları Ajansı (EFA), 200 derece üzerinde ısıtılan palmiye yağının diğer bitkisel yağlardan daha tehlikeli olduğunu açıklamıştı.

  Dünya devine büyük şok! Raftan indiriliyor

  Dünya sağlık Örgütü’nün aralarında bulunduğu sağlık otoriteleri riske dikkat çekmiş ancak gıdalarda kullanılmasına bir kısıtlama getirmemişti. Hazırlanan bir raporunun ardından İtalya'da baskı arttı ve Coop süpermarket zinciri ve unlu mamuller üreticisi Barilla ürünlerinden Palmiye yağını çıkardı.

  Ferrero şirketi ise lezzetinin değişeceği gerekçesiyle dünyaca meşhur Nutella isimli çikolata-fındık ezmesi ürününde palmiye yağını kullanmaya devam etti ama İtalya’daki satışlarının son 12 ayda yüzde 3 düşmesi üzerine palmiye yağını savunan reklâm kampanyaları düzenlemeye başladı.

  BASKILARIN ARDINDAN RAFLARDAN İNDİ

  Nutella Ferrero’nun en önemli ürünü, şirketin senelik 10 milyar Avro’yu bulan satışlarının beşte biri Nutella’dan geliyor. CNN Türk'te yer alan habere göre Unilever ve Nestle gibi gıda üreticileri de palmiye yağını birçok üründe kullanıyor.

  Ancak artan kamuoyu baskısı karşısında bu kez de marketler palmiye yağı kullanılan Nutellaları raflardan indirmeye başladı.

   

  Kaynak: http://www.724haberal.com/haber/6520/dunya-devine-buyuk-sok-raftan-indiriliyor.html

   

  Evde Sağlıklı Nutella Yapımı Resimli Tarif

   

   

  Devamı.. »
 • RSS
  Loading...
  loading...
  ankara escort bayan escort bayan eryaman escort ankara escort ankara escort eskişehir escort