Son Dakika Haberleri, Spor Haberleri, Siyaset Haberleri, Magazin, Astroloji, Cinsellik, Moda ve Aşk'a Dair Herşey - HaberAl.Tv
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Popüler Makaleler


 • Kanseri İşaret Eden 10 Belirti

  Kanseri İşaret Eden 10 BelirtiKanserin 10 Belirtisi. Uzmanlar kanserin belirtilerle birlikte geldiğine vurgu yaparak bunları açıkladı. Görmezden gelinen belirtilerle ortaya çıkan kadın kanserlerini ve hangi belirtilerin dikkate alınması gerektiğini Doç. Dr. Ahmet Bekir Öztürk’ten öğrendik.

  Açıklanamayan Kilo Kaybı

  Birçok kadın kilo vermeye çalışmadan kilo kaybını memnuniyet verici olarak düşünse de aslında diyetine dikkat etmediği halde açıklanamayan kilo kaybı kanser olmasa da tiroid gibi hastalıkların habercisi olabilir.

  Şişkinlik

  Birçok kadının ortak sorunu olan şişkinliğe karın ağrısı veya pelvik ağrı da eşlik ediyorsa yumurtalık kanserinin habercisi olabilir. Şişkinlik problemini hemen hemen her gün yaşamaya başladıysanız ve birkaç haftadan fazla sürüyorsa mutlaka hekiminize danışın.

  Memede Değişiklikler

  Meme muayenesi her kadının aylık periyotta yapması gereken bir sağlık kontrolüdür. Özellikle meme bölgesinde kızarıklık, derinin kalınlaşması gibi meme kanserinin çok nadir görülen agresif belirtilerinin dışında meme dokusunda meydana gelen ve bir haftadan fazla süren şişliğin mutlaka dikkate alınması ve hekime başvurulması gerekir. Aynı şekilde meme görünümünüzdeki değişiklik ya da akıntı da hastalık habercisi olabilir. Bu durumda hekiminize başvurarak muayene olmalı ve mamografi, ultrason, MR ve gerekli görüldüğü takdirde biyopsi yaptırmalısınız.

  Adet Dönemi Dışında Kanama

  Menopoz dönemi öncesi kadınlar arasında adet dönemi düzensizlikleri görmezden gelme eğilimi ne yazık ki yaygındır. Ancak bu dönemde gerçekleşen kanamalar kolorektal kanserlerin belirtisi olan gastrointestinal kanamalar da olabilir. Özellikle adet dönemi içinde ya da dışında görülen anormal kanamalar kadınlarda en sık görülen jinekolojik kanser olan rahim kanserinin belirtisi olabilir.

  Cilt Değişiklikleri

  Ciltte görülen ani değişiklikler bazen fark edilemeyebilir. Ancak ciltte görülen renk değişikliklerini mutlaka takip etmek gerekir. Eğer aniden deride kanama ortaya çıkarsa, o da kontrol edilmelidir.

  Yutma Zorluğu ve Hazımsızlık

  Uzun süredir devam eden hazımsızlık mide ya da yemek borusu kanserinin habercisi olabilir. Bu nedenle diyetinize dikkat ettiğiniz halde geçmeyen bir hazımsızlık problemi yaşıyorsanız mutlaka hekiminize başvurun. Son dönemlerde ortaya çıkan yutma güçlüğü problemleri yemek borusu ile ilgili problemlerin ya da akciğer kanserinin belirtisi olabilir.

  İdrar veya Dışkıda Kan

  Eğer idrar veya dışkıda kan fark ederseniz hemoroid diyerek geçmeyin. Özellikle dışkıda şekil ve renk değişiklikleri söz konusuysa mutlaka hekiminize başvurun. Muayenenin ardından gerekli görüldüğünde kolonoskopi testi ile probleminizin nedeni ortaya çıkarılabilir.

  Ağızda Değişiklikler

  Özellikle sigara içiyorsanız ağzınızdaki değişiklikleri takip edin ve mutlaka diş hekiminize başvurun. Ağız içi veya dil üzerinde oluşan beyaz lekeler ağız kanserinin belirtisi olabilir.

  Lenf Nodlarındaki Değişiklikler

  Koltuk altı ya da boyun bölgesinde yer alan lenf nodlarında meydana gelen şişlikleri dikkate alın ve mutlaka hekiminize başvurun. Lenf nodlarındaki değişiklikler herhangi bir enfeksiyon kaynaklı olabileceği gibi kanserin de habercisi olabilir.

  Ateş

  Açıklanamayan ateş grip, enfeksiyon ya da kanserin habercisi olabilir. Özellikle kan kanserlerinin en önemli ve erken işaretlerinden biri de ateştir.

   

  Devamı.. »
 • Erkekler Kadınlarda Nereye Bakar?

  Kadınlara bunları bilmek avantaj sağlayacaktır. Hoşlandığınız erkeği etkileyebilmek için bunlara dikkat ederseniz başarabilirsiniz. Hazır mısınız?
   1. Gülüş
   
  Gülüş

  Sevimli ve içten bir gülüş karşı cinsinizi etkilemekte oldukça işe yarar. Gamzenizde varsa o iş tamamdır. 

  2. Gözler - Bakış

   
  Gözler - Bakış

  Etkileyici ve anlamlı bakışlar. Erkeklerin ilk bakışta aşkı yakalamalarına çoğunlukla bakışlar olduğunu söyleniyor.

  3. Duruş

   
  Duruş

  Rahat ve dikkat çekici duruş erkeklerin ilgisini çeker.

  4. Saçlar

   
  Saçlar

  Rüzgarda güzel kokular saçan saçlar oldukça etkileyicidir. Şampuan reklamları gibi olmalısınız.

  5. Dudak

   
  Dudak

  Kırmızı dolgun dudaklar erkeklerin ilgisini üzerinize çeker. Sesiniz ve konuşma tarzınızda etkilidir. 

  6. Kıyafetler

   
  Kıyafetler

  Şık, temiz, alımlı ve bedeninizin iyi taraflarını öne çıkran, beğenmediğiniz taraflarını kapatan kıyafetler sizi öne geçirecektir.

  7. Yürüyüş

   
  Yürüyüş

  Dik, kendinden emin ve hantal olmayan çekici bir yürüyüş erkekler için çok önemli.

  Devamı.. »
 • Akciğer Kanseri 5 Yıl Önce Tespit Edilebilir!

  Yeni Geliştirilen Kan Testi Sayesinde Akciğer Kanseri 5 Yıl Önce Tespit Edilebilir

  Yeni Geliştirilen Kan Testi Sayesinde Akciğer Kanseri 5 Yıl Önce Tespit
  Edilebilir

   
   
  Yeni bir kan testi sayesinde ,akciğer kanseri tıbbi görüntüleme teşhis cihazlarında tespit edilmeden 5 yıl evvel tespit edilebilecek. İskoçya’da bilim adamlarının araştırması, akciğer kanserine yakalananların vücudunun kanserle mücadele edebilmek için antikorlar ürettiğini ortaya koydu. Geliştirilen bu yeni kan testiyle, kandaki antikorlar analiz edilerek kanser çok önce teşhis edilebilecek.
   
  Araştırmaya 20 yıl ve daha uzun süredir sigara içen, ailesinde akciğer kanserine yakalananların olduğu yüksek risk grubundaki 50-75 yaşındaki 12 bin kişi katıldı.
   
  Katılımcılardan 6 binine kan testi yapıldı, diğer 6 bin kişiye mevcut cihazlar yardımıyla teşhis koyuldu ve tedavi uygulandı.
   
  Kan testi yapılan 10 kişiden 1’inde söz konusu oto-antikorlara rastlandı. Daha sonra kanser belirtilerini araştırmak için bu kişilerin radyografi ve tomodensitometri ile göğüs filmi çekildi. Söz konusu katılımcılardan 16’sına kanser teşhisi koyuldu, dörtte birinde kanserin ilk aşamada olduğu belirlendi.
   
  Araştırmaya imza atanlardan, Dundee Üniversitesi’nden Dr Stuart Schembri, kan testi yardımıyla erken teşhis sayesinde kanser tedavisinin daha başarılı olacağına dikkati çekti.
   
  Araştırmanın sonuçları umut verici olsa da kan testinin hastanelerde kullanılması zaman alacak. Şimdi bilim adamları 2 yıl boyunca testin ileri aşamada akciğer kanseri hastalarındaki etkilerini araştıracak.
   
  Dünyada her yıl 1,6 milyon kişiye akciğer kanseri teşhisi koyuluyor. Her yıl 1,4 milyon kişi akciğer kanserinden ölüyor.Yeni Geliştirilen Kan Testi Sayesinde Akciğer Kanseri 5 Yıl Önce Tespit Edilebilir
   
  Kaynak: Top Sante 
  Devamı.. »
 • 4 Yaşındaki Çocuk Kanserden Hayatını Kaybetmişti - Mucizevi Şekilde Gözlerini Açıp Şu 3 Kelimeyi Söyledi

   

  Başta üç yaşındaki Nolan’ın burnunun tıkalı olduğu düşünüldü. Ancak bir süre sonra durumu kötüye gitmeye başladı.

  Ruth ve Jonathan Scully çifti hiçbir ebeveynin duymaması gereken acı haberi aldılar. Çocukları Nolan’a nadir görülen ve tedavisi pek mümkün olmayan bir kanser türü olan rabdomiyosarkom  teşhisi koyuldu.

  18 ay boyunca Nolan hastalığıyla mücadele etti.

  Güçlüydü, cesurdu ve hep pozitifti. Geçtiğimiz şubat ayında ise hastalığa yenik düştü.

  Dört yaşına giren Nolan annesinin kollarında son nefesini verdi.

  Nolan’ın annesi Ruth Scully, oğlunun bu zorlu hastalıkla verdiği mücadeleye dair anılarını Facebook’ta paylaştı. Okuyanlar gözyaşlarını tutamadılar.

  Nolan’ın doktorları, çocuğun ilerleyen ölümcül hastalığının tedavisinin mümkün olmadığını düşünüyorlardı. Yapabilecekleri tek şey çocuğun son günlerini huzur içinde geçirmesini sağlamaktı.

  Son kez hastaneye giden Ruth Scully, oğluyla arasında geçen ve herkesi hüzünlendiren o diyaloğu Facebook’ta paylaştı.

  İşte annenin Facebook’ta paylaştığı oğluyla arasında geçen o diyalog:

  Yanına oturdum ve kafamı kafasına dayadım.

  Ben: Nefes almak zorlaşıyor değil mi?

  Nolan: Evet.

  Ben: Canın çok mu acıyor bir tanem?

  Nolan: Şey… Evet.

  Ben: Artık bununla mücadele etmek zorunda değilsin.

  Nolan: (Büyük bir mutlulukla) Öyle mi? Ama senin için mücadele edeceğin anneciğim!

  Ben: Hayır oğlum. Bunca zamandır annen için mi mücadele ediyordun?

  Nolan: Evet, anne.

  Ben: Nolan Ray, annenin görevi nedir?

  Nolan: Beni korumak.

  Ben: Artık seni koruyamıyorum. Seni bundan sonra cennette koruyacağım.

  Nolan: Yani ben cennete gidip sen gelene kadar orada oyunlar mı oynayacağım? Geleceksin sen de değil mi?

  Ben: Evet oğlum tabii ki geleceğim. Annen her daim yanında olacak.

  Nolan: Teşekkür ederim, anneciğim! Ben orada Hunter, Brylee ve Henry’yle oynayacağım!

  Diyaloğun ardından Nolan birkaç gün boyunca sürekli uyudu.

  Aile, son gecesini evinde geçirsin diye çocuğun eşyalarını toplamaya başladı. Aile eşyalarını toplarken, Nolan annesinin elini tuttu ve hastanede kalmasının daha doğru olacağını söyledi.

  Ruth Scully, Facebook’ta “Dört yaşındaki oğlum elimi tuttu ve üzülmemem için bunu söyledi” dedi.

  Akşam 9 civarında Youtube’da beraber çizgi film izliyorduk. Nolan’dan duş alıp gelmek için izin istedim. Çünkü annesinin her daim elini tutmasını ve yanından ayrılmamasını istiyordu.

  Bana, “Tamam anne. Sen gelene kadar yanımda Chris amcam dursun” dedi.

  Banyoya girmeden hemen önce oğluma, “Hemen geliyorum bir tanem. Çabucak duş alacağım” dedim.

  Gülümsedi ve ben de duşa girdim. Ben kapıyı kapatır kapatmaz oğlum da gözlerini kapatmış ve bir daha uyanmamak üzere uyku dalmış.

  Banyonun kapısını açar açmaz oğlumun etrafında telaşla hareket eden hastane çalışanlarını gördüm ve gözlerimden yaşlar süzülmeye başladı.

  Bana, “Ruth, oğlun derin uykuya daldı. Artık acı çekmeyecek” dendi.

  Hemen oğlumun yatağının üstüne çıktım. Ellerimi suratına koydum. O anda hayatım boyunca unutamayacağım bir mucize gerçekleşti.

  Meleğim nefes aldı, gözlerini açtı, gülümsedi ve bana ‘Seni seviyorum anneciğim’ deyip 11:54’te gözlerini sonsuza dek kapattı. Oğlumun kulağına ‘You are my sunshine’ şarkısını söyledim.

  Küçük çocuk herkes hayatını kaybetti sanırken gücünü son bir kez toplayıp annesine onu ne kadar çok sevdiğini söylemiş. Anne ve oğlunun arasında geçen diyalog okuyanları gözyaşlarına boğdu.

  Annenizi ne kadar çok sevdiğinizi, annenize her daim söylemeyi unutmayın. Bir gün her şey için çok geç olabilir.

  Yürekleri sızlatan hikâyeyi paylaşmayı ihmal etmeyin.

  Devamı.. »
 • Annesine Meme Kanseri Teşhisi Koyulunca Öyle Bir Şey İcat Etti ki Milyonlarca Kadının Hayatını Kurtardı

   

  Kanser.gov.tr’de belirtilenlere göre hayatları boyunca her 8 kadından 1’inin meme kanserine yakalanma riski varmış. 1989’dan itibaren meme kanserinden hayatını kaybeden kadınların oranı giderek azalsa da meme kanseri hala kadınlar için çok büyük bir risk oluşturuyor. Meme kanserinde erken teşhis çok önemli.

  18 yaşındaki Julian’ın annesine de o henüz 13 yaşındayken meme kanseri teşhisi koyuldu. Annesini kaybetme korkusu çocuğu giderek sarmaya başlamıştı. Julian Rois Cantu, bulduğu özel bir sütyen ile meme kanserinin erken teşhisi konusunda harika bir adım attı. Belki de şimdi milyonlarca kadının hayatını kurtaracak.

  Julian Rois Cantu, annesiz yaşayacağı korkusuna kapıldığında henüz 13 yaşındaydı. Julian, “Çok geç teşhis edildi. Annemin iki göğsü de alındı ve neredeyse hayatını kaybediyordu” dedi.

  Neyse ki Julian’ın annesi kanserle olan savaşını kazandı. Ancak iki göğsü de alındı. O sırada Julian’ın aklına harika bir fikir geldi.

  Julian 17 yaşındayken, milyonlarca kadının hayatını kurtaracak olan Higia Technologies isimli şirketini kurdu.

   

  Julian, kurduğu şirkette meme kanserini erken teşhiste yardımcı olacak bir sütyen üretti. 200 sensörü bulunan sütyen kadınların göğüslerinde meydana gelen değişiklikleri gösteriyor. Bir uygulama sayesinde de kadınların göğüslerinde meydana gelen değişiklikleri görebiliyor.

  Hemen Julian’ın icadını kendi gözlerinizle görün:

  Annesine Meme Kanseri Teşhisi Koyulunca Öyle Bir Şey İcat Etti ki Milyonlarca Kadının Hayatını Kurta

   

  Julian 18 yaşında olmasına rağmen milyonlarca kadının hayatını kurtarabilecek bir buluşa imza atmış. Umarız ki buluşundan bütün kadınlar haberdar olur ve olası meme kanseri riski erken teşhis edilir.

  Devamı.. »
RSS
Loading...
ankara escort bayan escort bayan eryaman escort ankara escort ankara escort bursa escort