Son Dakika Haberleri, Spor Haberleri, Siyaset Haberleri, Magazin, Astroloji, Cinsellik, Moda ve Aşk'a Dair Herşey - HaberAl.Tv
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İzmir açıklaması izmir terör haberleri haberi son dakika haberler

Videonuz Başlayacak 15
Video Baslayacak Bekleyin...
You can skip to video in 5

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by 724HaberAl.Com - Kategori: Son Dakika Haberler
1293 İzlenme

Bu Video'ya Tepki Ver

Açıklama

HaberAl.Tv Ajans: Son dakika Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşık 600 milyon liraya mal olan yatırımların toplu açılışını gerçekleştirmek üzere Şanlıurfa'daydı. Burada, dün İzmir'de yaşanan saldırıya dair konuşan Erdoğan, teröristlerle çatışarak şehit olan polis Fethi Sekin'e rahmet diliyerek sözlerine başladı. 'Büyük bir saldırının önüne geçildi' dedi.

metin boyutu
metni yazdır
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Şanlıurfa'daydı. Konuşmalarına dün İzmir'de yaşanan saldırıda şehit olan polis ve mübaşiri anarak başladı. Konuşmasında terörle mücadelede kararlılık mesajı verdi.

Konuşmasından satır başları:

Dün İzmir'de yaşanan terör saldırısında şehit olan adliye çalışanımız ve polis memuruza Allah'tan rahmet diliyorum. Ele geçirilen silahlar, teröristlerin oraya çok büyük bir katliam için geldiklerini gösteriyor. Çok büyük bir felaketin önüne geçildi. Malesef Türkiye'nin üzerine salınan gözünü kan bürümüş katil sürüleri işbirliği halinde saldırılarına devam ediyorlar.

İdam TBMM'den geçerse bana onaya gelirse ben bunu onaylarım.

Erdoğan meydan okudu
Erdoğan meydan okudu

Terörle mücadele

Bölücü örgütün bıraktığı yerden DEAŞ, onun bıraktığı yerden FETÖ onun bıraktığı yerden bir başka örgüt bu ihanet nöbetini devralıyor. Artık şu gerçeği hiç kimse inkar edemez. Bu örgütleri birileri güçlendirip Türkiye'nin üzerine salıyor. Yiğitçe ortaya çıkıp bizimle mücadele edemeyenler terör örgütleri üzerinden kendilerince bizi yola getirmeye çalışıyorlar.

Yaptıklarının yanına kar kalacağını sanıyorlarsa yazıklar olsun. Bunca masumun canını yakanlar, kanını dökenler şunu unutmayın; yaptıklarının yanına kar kalacağını düşünüyorlarsa bir kez daha yazıklar olsun.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın en çok etkilendiği fotoğraf
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın en çok etkilendiği fotoğraf

Kendi çıkarları için üzerimize terör örgütlerini salanlar aynı ateş kendilerini yaktığında yanlışı görecekler. Emin olun Türkiye bu musibetin üstesinden gelecektir. Dün İzmir'de teröristin üzerine aslanlar gibi atılan, onu etkisiz hale getirirken kendisi de şehadete koşan polisimizi gördünüz değil mi? Bu ülkede İzmir'deki polisimiz gibi 80 milyon kahraman var.

Bu ülkede tek başına darbecilere kök söktüren Ömer Halis Demirler var, bu ülkede tanklara meydan okuyan benim hanım kardeşlerim var. Allah aşkına böyle bir ülkeyi dize getirmeye kimin gücü yeter? Mutlaka 2023 hedeflerimize ulaşacağız.

2015 Temmuz'dan bu yana terörle mücadelede 12 Şanlıurfalı askerimiz, polisimiz şehit oldu. 15 Temmuz darbe girişimi sırasında da 4 Şanlıurfalı kardeşimiz şehit oldu.

Bedeli ağır olacak

Şu anda karşımda 4 şehidimizi daha görüyorum. Bunların 3 tanesi de Dolmabahçe'deki stadın oradaki patlamada şehit olan kardeşlerim. Her şehidin onlara bedeli çok ağır oluyor. Bu ülkede terör estirenler bunun bedelini ödeyecekler.

Artık gelip de Suriye'den bu toprakları kuşatamayacaksın.

Kandil'de aynı şekilde güneydoğuda nerede PKK varmış PYD varmış ne olursa olsun bunun bedelini ödeyecekler. Şanlıurfa nüfusunun neredeyse dörtte biri kadarını topraklarında misafir eden sizler, tüm dünyaya insanlık dersi verdiniz. Bunu batı yapamadı. Sizin herbiriniz batıya meydan okudunuz. Bu şanlı şehir sıradan bir şehir değil.

Bizi ayrıştırmaya kalkanların amacı aynı ateşe atmaktır. Hiçbir vatandaşımızın ayrımcılık tuzağına düşmeyeceğine inanıyorum. Etnik köken ve mezhepçilik fitnesini körükleyenler, düşmanlığı o kesimlere yapıyorlar. Bu bölücü terör örgütü benim Kürt kardeşlerime ne kazandırdı, soruyorum sizlere.

FETÖ gibi DEAŞ gibi örgütlerin zararları mütedeyyin kişilere olmuştur. Bizden çok rahatsız oluyorlar, ellerinden gelse bir kaşık suda boğacaklar. Daha düne kadar neden DEAŞ ile mücadele etmiyorsunuz diyenler, bugün daha fazla ileri gitmeyin diyorlar. Yok öyle şey. Bu işi temizleyene kadar yola devam edeceğiz. Ama bizim o topraklarda kalmak gibi niyetimiz yok. Sahipleri orada kalsınlar ama terörist olmasınlar.

Aynı oyun Irak'ta sergileniyor. Orada da bir Pers milliyetçiliği var. Yazık, bunların olmaması lazım.

Erdoğan'dan sert mesajlar: Hem sahada hem masada olacağız
Erdoğan'dan sert mesajlar: Hem sahada hem masada olacağız

Suriye'deki son durum

Allah katında en yüce olanı; Allah'a en yakın olanıdır.

Biz mücadele edince Irak'ın egemenlik hakları deyince sahadan çıkarılmak istedik, sırf Türkiye'yi güç duruma düşürmek için Musul operasyonunu başlattılar, sonra yavaşlattılar. Rakka operasyonunu ertelediler. Neden erteliyorsunuz, DEAŞ orada. Niye mücadele etmiyorsunuz. Halbuki plan tüm operasyonlarının birlikte yürütülmesiydi.

Yorum Yazın

Görüşleriniz bizim için değerlidir. Lütfen bu video veya makale hakkında yorum yazın...

Önemli: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde HaberAl.Tv’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış yada yorumlar gizli. Bir yorum yapın.
Disqus Geçici Bir Süre Hizmet Dışı/Kapalı HaberAl.Tv Olarak Bu Aksaklıktan Dolayı Özür Dileriz. Diğer yorum araçlarını kullanabilirsiniz.
RSS
Loading...
loading...
loading...